Ślub wraz z weselem jest jednym z najważniejszych dni w życiu każdego. To aby był cudowny i Państwo Młodzi wraz z ich gośćmi zapamiętali składa się wiele elementów. Jedna z propozycji takiego wesele jest urządzenie go w plenerze.

A może ślub w plenerze?

Ślub w plenerzeAby można było mówić o weselu, potrzebny jest ślub. Ślub może być tradycyjny w kościele, albo w Urzędzie Stanu Cywilnego. Również w specjalnych okolicznościach można urządzić ślub w innym miejscu. Od 2015 roku roku łatwiej o ślub w plenerze, oczywiście w przypadku ślubu cywilnego. Taki ślub na pewno zapamiętają goście weselne. Ślub w plenerze na pewno jest niesamowity i oryginalny. Ślub, z racji tego, że jest bardzo ważne wydarzenie i Nowożeńcy będą go pamiętać do końca życia, powinien być wyjątkowy. Odpowiednia sceneria i otoczenie na pewno pomogą w tym, by było to cudowne przeżycie. Ślub w plenerze można urządzić:

  • nad morzem,
  • nad jeziorem,
  • w parku,
  • nad rzeką,
  • w dworku.

Aby taki ślub mógł się odbyć w dowolnym miejscu, należy dopełnić wszystkich formalności. W przypadku ślubu kościelnego lub konkordatowego nie jest to takie łatwe, ponieważ Prawo Kościelne zabrania udzielania ślubów poza poświęconymi miejscami. Oczywiście jest możliwość uzyskania zgody, ale musi to być naprawdę wyjątkowy przypadek. Aby dostać zgodę należy napisać do biskupa, a na odpowiedz można czekać nawet rok. Jeśli chodzi o ślub cywilny, to jest o wiele łatwiej. Ważne tylko by takie miejsce nie zakłócało powagi ślubu. Również wybrane miejsce powinno być bezpieczne dla wszystkich uczestników ceremonii. Jeśli chodzi o cenę takiego ślubu, to nie może ona przekraczać 50% przeciętnego wynagrodzenia. Oprócz osoby udzielającej ślubu, ważne też są inne aspekty. Przede wszystkim, jeśli chodzi o nasza strefę klimatyczną to należy zapewnić zadaszenie nad miejscem ceremonii. Również dobrze jeśli zapewni się miejsca siedzące dla gości.

Organizacja wesela w plenerze przez firmę w Poznaniu

Para, ślub w plenerzeJeśli ślub w plenerze, to również dobrym pomysłem jest wesele w plenerze. W Poznaniu istnieje firma, która kompleksowo zajmuje się organizacją zarówno ślubu, jak i wesela w plenerze. Organizacja ślubu i wesele w jednym miejscu, jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Takie wesele posiada wiele zalet. Latem, gdy jest gorąco jest to dobre rozwiązanie, ponieważ dostarczane do wnętrza jest więcej powietrza i jest przewiewniej. Goście nie są zamknięci w sali weselnej, tylko mają dużo przestrzeni. Organizując takie wesele należy się liczyć z warunkami atmosferycznymi, również cena jest wyższa niż w przypadku organizacji wesela na sali bankietowej. Firma z Poznania dysponuje swoim namiotem, w którym może odbywać się zabawa. Jednak w niektórych przypadkach jest on niepotrzebny, ponieważ wiele, czy zamków, czy to dworów ma swoje, które stoją na stałe, i są przeznaczenie właśnie na takie okazje. Gdy jest ładna pogoda i jest ciepło ściany takiego namiotu można otwierać, aby wpuścić więcej powietrza. Zimą również można organizować wesela w plenerze. Wiele namiotów posiada ogrzewanie lub klimatyzację. Jeśli ślub nie odbywa się w specjalnym miejscu do tego, wtedy należy zadbać o kateringi, zapewnić zaplecze sanitarne dla gości oraz pamiętać o odpowiedniej muzyce do zabawy.

Jaka muzyka na wesele? Zespól, dj, a może cover band?

Zespół weseleNa weselu bardzo ważna jest muzyka. Można wynająć dj, cover band lub zespół na wesele. Poznańska firma, która organizuje kompleksowe wesela, poleca muzykę na żywo w wykonaniu zespołu. Zespoły, które oferują muzykę na wesele mają wszelaki repertuar. Mogą grać własną muzykę, muzykę w jednym klimacie, muzykę wielu gatunków, jak również muzykę jednego zespołu. Cover band wykonuje znane już utworu, ale bardzo często w nieznanych aranżacjach. Dj na wesele proponuje różnorodną muzykę. To jaka muzyka będzie na weselu zależy przede wszystkim od upodobań narzeczonych oraz gości, których zaproszą.


 

Więcej informacji na stronach:


 

Podsumowując:

Organizacja ślubu i wesela w plenerze na pewno sprawi, że ten dzień będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. O organizację tego dnia w przeróżnych miejscach jest coraz łatwiej. Również istnieje wiele firm, które pomogą w organizacji ceremonii.