Większość firm, zwłaszcza dużych nie wyobraża sobie pracy bez urządzeń biurowych typu drukarka, kserokopiarka, faks, czy kasa fiskalna. Urządzenia te, to dziś właściwie standardowe wyposażenie każdej firmy, podobnie jak komputer, czy laptop. Bez sprawnie działających narzędzi tego typu, które stały się dla nas narzędziem pracy niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania biura, firmy, instytucji, czy innego podmiotu, praca wielu ludzi zostaje wprost sparaliżowana.

 

naprawa2Awaria urządzenia

Problemem staje się więc, gdy kolokwialnie mówiąc, któreś z urządzeń nawali. Bo jak pracować np. w urzędzie, z którego wysyłane są setki pism bez drukarki? Jak wystawić paragon, kiedy kasa fiskalna odmawia posłuszeństwa, czy w jaki sposób szybko powiadomić kogoś o ważnym rozstrzygnięciu, jeśli nie działa faks, czy e-mail?
Bo przecież każde z tych urządzeń wykorzystywane jest codziennie dziesiątki, a nawet setki razy. Każde niezbędne jest do pracy.
To w końcu nie ekspres do kawy, bez którego w firmie być może ciężko będzie obejść się pracownikom, urzędnikom, czy konsultantom, jednak jego awaria nie zakłóci harmonii i prawidłowego przebiegu pracy.

 

serwisSerwis

Jeśli więc któreś z urządzeń zepsuje się, wówczas konieczne jest wezwanie siły wyższej, czyli odpowiedniego serwisu naprawy.
Grunt, by jego pracownicy działali błyskawicznie i sprawnie, usuwając usterkę nieomal natychmiastowo.
Dobry serwis kserokopiarek, czy serwis drukarek właściwie w mig odbiera zgłoszenie o awarii i równie błyskawicznie przyjeżdża w celu jej usunięcia.

 

naprawaFirmy serwisujące

Zwykle serwisy łączą ze sobą świadczenie usług naprawy kilku urządzeń. Idealnie jest, jeśli potrafią zreperować zarówno kasy fiskalne, jak i kserokopiarki, drukarki, faksy, czy różnego rodzaju urządzenia wielofunkcyjne. Wówczas takiej firmy naprawczej trzeba wręcz trzymać się rękami i nogami!
W przypadku urządzeń nowych, podlegających jeszcze gwarancji, serwis, naprawy świadczył będzie w ramach obowiązującej umowy gwarancyjnej. Wtedy możliwość wyboru serwisu ogranicza się do zamówienia firmy, która jest oficjalnym serwisantem. W przypadku napraw pogwarancyjnych, firma wybrać może dowolną firmę zajmującą się tego typu usługami.
Ma to dość duże znaczenie, zwłaszcza jeśli o warunki serwisowania i napraw chodzi. Wystarczy podpisać odpowiednią umowę, gwarantującą przybycie serwisantów do usterki w wyznaczonym umową terminie.

 

Kompetencja firmy serwisującej

Najważniejsze na co zwrócić należy uwagę przy wyborze serwisu do naprawy kas fiskalnych, czy serwisu kserokopiarek są rekomendacje, cena usług i profesjonalizm pracowników.
Jeśli trafimy na odpowiednią firmę, dbającą o swoją reputację, sprzęt działał będzie przez długi czas bez zarzutu, a w przypadku awarii firma w najszybszym możliwym tempie dokona naprawy uszkodzenia.
Wiadome jest, że czas wykonania naprawy zależny jest od stopnia uszkodzenia sprzętu i rodzaju usterki z jaką mamy do czynienia. Jeśli więc okaże się, że sprzęt wyłączony jest z użyteczności na dłuższy czas, wiele firm oferuje na czas naprawy produkt zastępczy.

 


 

fiskalnaPomocne serwisy:

 


 

sprzętWiększość dobrych serwisów w ramach usług jakie oferuje, zapewnia kompleksową obsługę klienta:

 • sprzedaż
 • dostawa
 • instalacja
 • konserwacja
 • serwis
 • materiały do eksploatacji

W zakres usług wchodzą też rzecz jasna wszelkie naprawy drobnych usterek i poważnych awarii, a po zużyciu się sprzętu, również jego utylizacja.

Ten post ma 9 komentarzy

 1. Grzegorz

  Fajnie jest mieć swoją kserokopiarke, nie trzeba szukać punktów po mieście:)

 2. Maciej

  Naprawa kas to musi być niezły biznes:)

  1. Wera

   Nie jest to dobry biznes.

 3. Maja

  biorąc pod uwagę, że kasy fiskalne są wszędzie to naprawianie ich może być dochodowym biznesem:)

 4. Tomek

  każda firma musi mieć to na stanie, więc co robić powinniśmy mieć:)

 5. Zenek

  Osoby prywatne świadczące usługi też muszą takowe mieć

 6. Piotr

  Ale większość tanich sprzętów i tak jest jednorazowa..

 7. Aśka

  Żeby kupić coś dobrej jakości i na X lat to trzeba się liczyć z bardzo dużym wydatkiem.

 8. Maciej

  Bardzo często czegoś takiego też po prostu nie dostaniemy..

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.