Uzależnieni od internetu znajdą pomoc w Krakowie

Uzależnienia behawioralne są palącym problemem społecznym. Wszystkie rodzaje uzależnień posiadają pewne wspólne cechy. Jedną z takich cech jest utrata kontroli nad zachowaniem oraz zaniedbywanie obowiązków i alternatywnych źródeł przyjemności na rzecz przedmiotu uzależnienia. Uzależnienie jest chorobą, którą trzeba leczyć.

Terapeuci z Krakowa leczą uzależnienia od internetu

terapia uzależnień od internetu krakówUzależnienia różnego rodzaju są powszechne. Chyba najbardziej znanym rodzajem uzależnień jest alkoholizm oraz narkomania. Warto również podkreślić, że uzależnienia behawioralne również mogą stać się źródłem cierpienia dla wielu osób. W przeciwieństwie do uzależnień od substancji psychoaktywnych uzależnienia behawioralne nie wiążą się z intoksykacją organizmu. Mimo to są równie niebezpieczne i w żadnym razie nie należy ich lekceważyć. Uzależnienia behawioralne to inaczej zaburzenia nawyków i popędów. Do uzależnień tego typu zalicza się uzależnienie od internetu, seksu oraz zakupów. Osoby cierpiące z powodu uzależnienia od internetu spędzają długie godziny na surfowaniu po sieci i nie potrafią skończyć w odpowiednim momencie. Przez to zaniedbują inne obowiązki i kontakty z ludźmi w świecie rzeczywistym. W wielu miastach prowadzona jest terapia uzależnień od internetu Kraków jest jednym z nich. Pacjenci mogą tu liczyć na profesjonalną terapię w przyjaznej atmosferze. Terapia uzależnienia od internetu obejmuje trening umiejętności społecznych i radzenia sobie ze stresem.

Internet jest powszechny w codziennym życiu. Wiele osób, zwłaszcza młodych ludzi, zatraca się w rzeczywistości wirtualnej. Osoby uzależnione od internetu odczuwają przymus ciągłego przebywania w sieci. W sytuacji, gdy dostęp do internetu zostanie ograniczony, odczuwają złość i narastającą frustrację.