Używane skutery inwalidzkie o napędzie elektrycznym

 

Samodzielność i niezależność dla osoby niepełnosprawnej lub starszej jest rzeczą bardzo istotną. Często stopień zaawansowania choroby nie pozwala na poruszanie się klasycznym wózkiem inwalidzkim, dlatego coraz częściej wybierane są skutery o napędzie elektrycznym. Nie wymagają one większej sprawności fizycznej oraz są bardzo proste w obsłudze. Jednak ceny nowych pojazdów są dość wysokie.

Ważne parametry elektrycznych skuterów inwalidzkich

skutery inwalidzkie elektryczne używaneSkutery o napędzie elektrycznym dają duże poczucie swobody, umożliwiając samodzielne dotarcie na uczelnię, do supermarketu lub przychodzi. W zależności od wielkości i modelu (jednoosobowy, dwuosobowy) wartość urządzeń może osiągać nawet kilkanaście tysięcy złotych. Tańszą alternatywę stanowią skutery inwalidzkie elektryczne używane. Przed zakupem należy jednak dokładnie skontrolować ich stan technicznych oraz stopień zużycia. Skuter ma zapewnić osobie niepełnosprawnej pełen komfort użytkowania, nie może więc mieć żadnych uszkodzeń, które będą w jakikolwiek sposób utrudniały poruszanie się. Na początku zwróćmy uwagę na akumulatory, ponieważ od nich zależy prędkość urządzenia, a także jak daleko będzie można pojechać na jednym ładowaniu. Istotny jest również stopień zużycia kół oraz stan amortyzacji. Pamiętajmy o wygodzie osoby, która będzie korzystała ze skutera – fotele nie mogą być odkształcone, a ani podarte.

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup nowego, czy używanego sprzętu musimy dobrać skuter do stopnia niepełnosprawności, kondycji rąk oraz wagi przyszłego użytkownika. Osoby o znacznej otyłości mogą skorzystać z urządzeń o udźwigu nawet do 180 kg. Rynek oferuje skutery elektryczne o znacznych gabarytach, jak i lekkie urządzenia, które można składać i przewozić, np. w bagażniku samochodowym.