Po długim czasie budowy domu, przychodzi czas na wyposażenie wnętrza. Zanim jednak wstawimy meble, czekają nas krótkie prace wykończeniowe. Jak się do tego zabrać, aby etap ten przebiegł jak najkrócej? Nic prostszego zapoznaj się tylko z poniższymi wskazówkami.

Prace wykończeniowe w kilku etapach

Wykończenie wnętrza mieszkaniaPo założeniu instalacji elektrycznych oraz wodnokanalizacyjnych możesz przystąpić do tynkowania ścian. Powinniśmy to robić w odpowiedniej kolejności sufit, ściany, otwory drzwiowe i okienne. Następnie czas na izolację podłóg. Przed wykonaniem tej czynności najlepiej je wyrównać warstwą betonu. W celu izolacji nakładamy najpierw folie, a później izolacje styropianową, wełnianą lub z polistyrenu ekstrudowanego. Po ociepleniu podłogi czas na rozprowadzenie instalacji CO, w czego wkład wchodzi rozprowadzenie płyt izolacyjnych, instalacji ogrzewania centralnego oraz podejścia do grzejników.
Gdy mamy poddasze użytkowe należy następnie wyrównać jego skosy. Podłogi można wyrównać za pomocą podkładów samopoziomujących, skróci nam to znacznie czas wykonywania tej czynności. Ten etap powinno się rozpocząć przynajmniej 6 tygodni przed wkładaniem posadzek.W pomieszczeniach gdzie umieszcza się płytki ceramiczne, można odpuścić wylewki poziomujące. W przypadku pomieszczeń gdzie zakładane będą np. panele, wilgotność podłogi nie może być większa niż 3%. Kolejno można przystąpić do montażu drzwi wewnętrznych. Wygodniej będzie rozpocząć tą czynność przed kładzeniem wykładziny. Ostatnim etapem jest malowanie i tapetowanie. Powinno kłaść się od 2 do 3 warstw farby rozpoczynając od sufitów.

Usługi firm zajmujących się wykończeniem wnętrz

Prace wykończeniowe w domuZamiast samemu zajmować się pracami wykończeniowymi, możesz skorzystać z pomocy firm profesjonalnie się tym zajmujących. Przykładowo firmy znajdujące się w Warszawie oferują następujące usługi:

  • kładzenie glazury, terakoty i innych okładzin
  • tynkowanie tradycyjne i ozdobne
  • różne technologie murowania ścian
  • malowanie i malowanie z fakturą oraz tapetowanie i kładzenie fototapet
  • murowanie ścian za pomocą różnych technologii
  • wstawianie okien i drzwi oraz rolet antywłamaniowych

Oprócz tego możemy wymienić montowanie podwieszanych sufitów, prace instalacyjne: sanitarne, wodno-kanalizacyjne, elektryczne, klimatyczno-wentylacyjne, a także gazowe.

Wyposażenie wnętrz czyli meble Shabby Chic czy może nowoczesne?

Nowoczesne mebleObecnie rynek oferuje tak szeroki wybór mebli, że nasze wnętrze możemy wyposażyć praktycznie w każdym stylu. Osoby ceniące sobie prosty i nowoczesny fason powinni wybierać wśród mebli nieskomplikowanych w swej budowie. Najczęściej mają one geometryczne kształty. W modzie jest również łączenie drewna ze szkłem w białym lub czarnym kolorze na drzwiach np. komody czy szafy. Oświetlenie zwykle stanowią lampy halogenowe, lub konwencjonalne. Z prostych wnętrz słynie również styl skandynawski. Jednakże zamiast ciemnych barw króluje tutaj biel, beże i błękity. Najlepiej w stylu scandi wyglądają nieskomplikowane, drewniane meble, często wykorzystujące owalne kształty. Lampy zwisające z sufitu mają minimalistyczne, metalowe lub stalowe klosze. Natomiast osoby kochające ciepłe i przytulne wnętrza pokochają styl prowansalski wykorzystujący meble Shabby chic. Są one najczęściej stylizowane na stare i zużyte. Wnętrze wystylizowane na styl prowansalski ma przypominać Prowansję. Przeważa w nim motyw lawendy i jasnych kolorów. Bogactwo ozdób sprawia, że wnętrze wydaje się mieć duszę. Bogactwo kolorów możemy znaleźć w stylu Boho, który cechuje przede wszystkim kreatywność. Mieszaninę harmonii i spokoju ducha reprezentują styl Feng shui oraz Zen.

Dekoracje do domu jednorodzinnego

Dekoracje Shabby ChicOryginalne dekorację do domu możemy znaleźć nie tylko w sklepach internetowych, ale również w stacjonarnych, głównie zajmujących się tą tematyką. Każde wnętrze mogą ocieplić takie dodatki jak: świece ozdobne, zapachowe kosze wiklinowe, plastikowe, plecione, różnego rodzaju sprzęty ogrodowe jak konewki, drewniane taczki, doniczki do kwiatów szklane, ceramiczne, plastikowe, poduszki oraz narzuty na kanapy, wazony wykonane z różnego tworzywa o nietypowych kształtach, ceramiczne dzbanki, misy i talerze na których możemy wyłożyć, kamienie, owoce, szyszki i inne materiały, lampy oraz świeczniki.


Bardziej szczegółowe informacje dostępne na:

  • Bibelots Boutique – sklep internetowy oferujący meble shabby chic
  • Urzadzamy.pl – serwis internetowy poświęcony tematyce aranżacji wnętrz
  • Pulawscy.com – strona internetowa firmy z Warszawy wykonującej prace wykończeniowe

Podsumowując

Pamiętajmy, że wyposażenie wnętrza to nie tylko ściany, podłogi i meble, ale również dekoracje do domu, które nadają mu swojego rodzaju charakter.