Wagi platormowe dla przemysłu

Wykorzystanie systemów ważących w przemyśle jest niezbędne podczas wszelkich procesów logistycznych i kontrolnych. Transport ciężki, który używany jest do przewożenia ładunków na przykład przemysłu metalurgicznego, drzewnego, cementowni, a także innych gałęzi produkcji, musi korzystać z tych rozwiązań.

Wagi platformowe w procesach logistycznych

wagi przemysłowe platformoweZaładunek towarów o dużej masie i wielkich gabarytach nie jest łatwym zadaniem. Na świecie popularny jest transport wodny, a także lotniczy i kolejowy. Jednak urządzenia transportowe to dziś głównie samochody ciężarowe o wysokiej ładowności i dużym nacisku na osie, jedno lub wieloczęściowe. Ciężarówki te mają dopuszczalny przez producenta udźwig, ale najczęściej, ze względu na rodzaj pokonywanych tras i specyfikę budowy dróg dojazdowych, kwota załadunkowa nie jest wykorzystywana w pełni. Rozwiązaniem dla jednostek logistycznych są wagi przemysłowe platformowe. Niemal każdy producent posiada dziś na wyposażeniu tego rodzaju urządzenie. Pozwala on na dokładne pomiary ciężaru ładunku tak, by planowane drogi przejazdu umożliwiły dotarcie bez łamania przepisów drogowych. Działa to również w drugą stronę – umożliwia planowanie trasy pod określoną wagę i nacisk na osie pojazdu. W wielu miejscach na drodze można zauważyć punkty kontrolne, gdzie dokonywane są przeglądy przez Inspekcję Transportu Drogowego. Tam również używane są rozwiązanie platformowe, niejednokrotnie przenośne.

Urządzenia stacjonarne charakteryzuje wielka wytrzymałość przy jednoczesnej dokładności pomiaru.Dopuszczalna ładowność pojazdu nie oznacza, że może on być użytkownikiem każdego rodzaju drogi. Nacisk na osie pojazdu nie może zostać przekroczony, ponieważ przeładowanie może spowodować ogromne szkody w infrastrukturze drogowej.