Walory sufitu napinanego

Szukając ciekawych rozwiązań wykończenia dowolnego wnętrza warto sięgnąć po możliwości jakie dają sufit napinane. Z jednej strony estetyczne i z drugiej bardzo trwałe rozwiązanie będące świetną alternatywą dla innych technologii, które są pracochłonne i generują duże ilości pyłów i innych zabrudzeń. Warto się więc zastanowić nad skorzystaniem z sufitu napinanego przed podjęciem wyboru o wariancie materiałowym.

Szeroka gama sufitów napinanych

sufity napinane z nadrukiemPolscy producenci sufitów napinanych to bardzo szeroka i prężnie rozwijająca się branża. Przeglądając strony internetowe firm zajmujących się tą problematyką można stwierdzić, że oferują one pełną gamę usług od wykonania pomiarów, doradztwa do fachowego montażu. Znakomita większość producentów sufitów napinanych bazuje na najlepszych materiałach światowych producentów stąd jakość oferowanych usług jest na najwyższym poziomie. Inwestorzy decydujący się na zakup sufitów napinanych mają do wyboru dużą liczbę podstawowych modeli na podstawie, których można tworzyć warianty dopasowane do indywidualnych potrzeb. Wśród wspomnianych podstawowych modeli wyróżniamy sufity matowe, z efektem lustrzanego odbicia. Dla osób bardziej wymagających producenci mają w ofercie sufity spawane, czy sufity napinane z nadrukiem. Te ostatnie są szczególnie ciekawe ze względu na możliwość personalizacji projektu. Polega to na możliwości umieszczenia własnych zdjęć na powłoce sufitu. Najbardziej dekoracyjne wersje sufitów napinanych to konstrukcje wielopowłokowe z efektem 3D oraz konstruowane z udziałem specjalistycznego oświetlenia.

Decydując się na montaż sufitu napinanego mamy gwarancję uzyskania niepowtarzalnego efektu wizualnego w rozsądnej cenie i na długie lata. Wielki plus tej technologii to szybkość montażu zamykającego się w kilku godzinach bez konieczności wykluczania pomieszczeń na długi okres czasu.