Warszawa: jak dowiedziałam się o modrzewiowych legarach

Ponieważ, mój brat pracuje w budowlance już dwadzieścia parę lat postanowiłam budowę mojego domu powierzyć jemu. Wiedziałam, że zrobi to dobrze, bo ma w tym interes. Był u nas zawsze częstym gościem, więc podśmiewałam się, że nie spartaczy roboty. Ja miałam zająć się tylko dostarczeniem mu materiałów.

Legary z modrzewia syberyjskiego najlepsze w Warszawie?

modrzew syberyjski na legary w WarszawieOn miał zająć się całą robocizną. Gdy kazał mi kupić klej – kupiłam  gdy miałam wybrać sobie okna wybrałam. Ale gdy usłyszałam, że potrzebny będzie modrzew na legary – byłam lekko zaskoczona. Oczywiście brat nie zajął się wyjaśnieniami dla mnie; musiałam sprawdzić w Internecie, co to są legary i dlaczego modrzew. Okazało się, że legary będą pod moim tarasem, a modrzew syberyjski wybrałam sama, nie wiedząc nawet o tym, że tak się nazywa, bo miał dużo słojów i ślicznie wyglądał. Poza tym słyszałam, że modrzew jest wytrzymały i nie wymaga dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, a na tym mi zależało. Gdy już wiedziałam czego szukać, teraz musiałam wiedzieć gdzie szukać. Wyszukałam w sieci „modrzew syberyjski na legary w Warszawie” i znalazłam miejsca, do których zadzwoniłam. Częściowo posortowałam wyniki po cenie, ale i tak nie potrafiłam podjąć ostatecznej decyzji. Wybór desek drewnianych czy kompozytowych na tarasy, i oczywiście w związku z tym legarów, jest ogromny. Musiałam poprosić brata by rzucił okiem na firmy i pomógł mi wybrać jedną. W samej Warszawie jest duży wybór, a co dopiero w jej okolicy. Mój taras jest jednak tak ważny dla mnie, że nie chciałam wybierać legarów pierwszych z brzegu.

Faktycznie, miałam rację. Mój brat od razu wiedział, do której firmy się udać. Doświadczenie w branży budowlanej jest bardzo ważne. Sama teoria nie znaczy nic. Tak samo jak budowlaniec bez materiałów. Ostatecznie – wybraliśmy bardzo dobrze.