Czy warto skorzystać z usług transportowych podczas przeprowadzki?

Ludzie obecnie przeprowadzają się zarówno w obszarze tego samego miasta, jak i poza nie. Najczęściej nowa lokalizacja znajduje się niedaleko, jednak odsetek dalszych migracji zdecydowanie wzrósł w stosunku do tego, co było kiedyś. Jaki ma to wpływ na korzystanie z usług transportowych?

Tania przeprowadzka mieszkania w Krakowie

mieszkania do wynajęciaLudzie najczęściej zmieniają mieszkanie w obrębie miasta, do którego się już przyzwyczaili. Mają tam pracę, znajomych, całe swoje życie. Nie ma się więc co dziwić, że niechętnie myślą o dalszych rejonach. Takie przeprowadzi zdarzają się najczęściej, kiedy dzieci już wyprowadzą się z domu i staje się on za duży dla starszych już rodziców. Poza tym wspomniane dzieci usamodzielniają się i nieraz także nie chcą opuszczać rodzinnego miasta, a jedynie odtąd wieść własne, niezależne życie. Młodzież często wyjeżdża na studia do większych miast jak Kraków czy Warszawa. Wówczas często dochodzi do tego, że jednak tam układają sobie życie. Rodzice zostają sami w wielkim domu, pojawiają się ogłoszenia typu „sprzedam mieszkanie”. Warto jednak wspomnieć, że taka studencka przeprowadzka do Krakowa z jakiegoś mniejszego i odległego miasta, może być już pewnym wyzwaniem. O ile samodzielne przewiezienie dobytku w tym samym mieście, nie wydaje się tak wielkim wyzwaniem, o tyle w przypadku większych odległości już nim jest.

Usługi transportowe w ramach przeprowadzki

przenoszenie rzeczy podczas przeprowadzkiWarto więc zawsze zadać sobie pytanie o koszty. Różne mogą być bowiem przyczyny przenosin i różne odległości. Zanim jednak zdecyduje się człowiek czy samodzielnie dokonać przeprowadzki, czy jednak komuś ją zlecić, trzeba wziąć pod uwagę własne zasoby. Warto przeprowadzić się na własną rękę, jeśli:

  • ma się spory samochód
  • ilość rzeczy do przewiezienia nie jest duża
  • dysponuje się czasem
  • odległość do pokonania nie jest duża
  • koszty będą mniejsze niż skorzystanie z usług transportowych

Zawsze czas jest sprzymierzeńcem, więc nie warto podejmować decyzji pochopnie. Profesjonaliści na pewno mogą pomóc w przeprowadzce. Usługi transportowe w Warszawie to konieczność, jeśli chodzi właśnie o przenoszenie się. Mało kto robi to na własną rękę. Tymczasem w innych miastach wiele osób radzi sobie samodzielnie. Dobrze będzie wziąć pod uwagę wszystkie czynniki zanim zrezygnuje się z pomocy fachowców. Kiedy ma się jedynie mały samochód konieczne przewozy bagażowe mogą się nie ograniczyć do dwóch razy. Może się też okazać, że osobówka wcale nie pomieści mebli i większych sprzętów. Jeśli zaś będzie trzeba dużo jeździć, na pewno koszty takiego transportu wzrosną. Może się okazać, że usługi profesjonalne okażą się nawet tańsze niż działanie na własną rękę.

Folia stretch do zabezpieczenia mebli

folia do pakowaniaNiezależnie od tego, kto dokonuje przewozu konieczne jest, aby sprzęty były dobrze zapakowane. Te, które mogą się zabrudzić warto dodatkowo owinąć. Firmy często mówią, że folia stretch jumbo jest najlepsza do zabezpieczenia przewożonych mebli. Dzięki niej są one mniej podatne na zarysowanie w czasie przewozu i przenoszenia. Poza tym drobniejsze rzeczy powinny znaleźć się w kartonach, opisane, aby później nie musieć wszystkiego szukać. Jeśli znajdą się tam również rzeczy szczególnie delikatne, na przykład podatne na stłuczenie, warto je dodatkowo owinąć chociażby folią bąbelkową. Można także zamiast niej użyć pognieciony papier. Chodzi po prostu, aby zamortyzować rzecz na czas transportu. Czasami zdarza się, że nawet mimo solidnego zabezpieczenia coś się zniszczy. Nie da się temu całkowicie zapobiec. Można jednak zminimalizować ryzyko, na przykład nie starając się na siłę wciskać mebli do samochodu osobowego. Warto podejść do sprawy z rozsądkiem, a dzięki temu na pewno człowiek będzie z przeprowadzki bardziej zadowolony.


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu
  • Maxi-taxi24.pl – strona internetowa firmy z Warszawy oferującej przewozy bagażowe
  • Krakusik.pl – serwis internetowy zawierający ogłoszenia o pracy i sprzedaży z Krakowa

Podsumowanie artykułu

Korzystanie z usług transportowych może być niekiedy wręcz konieczne. Czasami jednak można postarać się przetransportować swój dobytek samodzielnie. Być może pozwoli to oszczędzić na kosztach przeprowadzki, ale warto to sobie dokładnie przeliczyć, ponieważ niekoniecznie musi to być opłacalne.