Co jest ważne, gdy oferujemy noclegi?

Wiele osób swój pomysł na biznes zamieniło oferowanie noclegów. Jest to dobry pomysł, gdy mieszkamy w popularnej, turystycznej miejscowości. Oferując noclegi, oprócz samych pokoi, będziemy także potrzebować innych produktów oraz dóbr.

Przygotowanie pokoju na nocleg

noclegi dla turystówChcąc oferować noclegi w Karpaczu, czy też w Szklarskiej Porębie musimy przede wszystkim posiadać odpowiednie miejsce z pokojami do wynajęcia. Dobrze, jeśli takie pokoje posiadają także łazienkę. Obecnie jest to już standard oferowanych noclegów. W pokojach przede wszystkim muszą znaleźć się łóżka, oprócz tego, dobrze, jeśli w takim pokoju można znaleźć:

 • szafki nocne
 • lampki
 • stół
 • krzesła
 • szafę

Także dobrze, jeśli urządzone te pokoje są starannie, a kolor ścian, czy podłoga nie będzie odstraszała. Dlatego warto jest wybierać kolory pastelowe. Podłoga powinny w jednolitym kolorze. Jeśli chodzi o dywany, to w przypadku pokojów do wynajęcia istnieje zagrożenie, że szybko mogą ulec zabrudzeniu oraz poplamieniu, także w takich przypadkach lepiej na przykład zainwestować w panele podłogowe, które o wiele łatwiej zachować w czystości. Warto nie zapominać o świeżej pościeli, jak i o czystych ręcznikach, które w takich pokojach powinny się znaleźć.

Pielęgnacja ogrodów przy pensjonatach

pielęgnacja ogrodówOferując noclegi w Szklarskiej Porąbie, jak i w innych miastach, warto jest także zadbać o otoczenie domu. Ogród, jest bardzo często miejscem, gdzie turyści mogą także wypoczywać. Dlatego warto jest posiadać perfekcyjnie wykonany ogród. Takie miejsce możemy zaprojektować samemu. W tym celu możemy skorzystać ze specjalnych programów, które znajdziemy w sieci. Dzięki takiemu programowi projektującemu ogrody, możemy zaplanować rozstawa roślin, czy mebli ogrodowych. Jednak, jeśli nie mamy na to czasu, to możemy skorzystać z usług profesjonalistów. W Warszawie znajduje się firma zajmująca się taką usługą jak pielęgnacja ogrodów, czy tez zakładanie ogrodów. Taka firma zaprojektuje ogród według:

 • rozmiaru działki
 • przeznaczenia ogrodu
 • nasłonecznienia
 • rodzaju gruntu

W takim ogrodzie powinno znaleźć się wiele roślin, które będą zachwycały naszych gości. Mając taki ogród musimy także zadbać o nawadnianie ogrodów. W Warszawie dana firma, także zajmuje się projektowaniem całych systemów nawadniania ogrodów. Posiadając niesamowity ogród musimy go odpowiednio pielęgnować, podcinać rośliny, dbać o trawnik oraz o nawadnianie roślin. Jeśli nie mamy na to czasu, to na rynku można znaleźć wiele firm, które oferują pielęgnacje ogrodów.

Metody uzdatnianie wody

uzdatnianie wody pitnejOsoby, które wyjeżdżają w góry chcą zawsze skosztować tej krystalicznej górskiej wody. Jednak w kranach taka woda niestety nie płynie, dlatego w miejscach, gdzie są oferowane noclegi warto zainwestować w filtry do wody, aby goście mogli pić świeżą wodę bezpośrednio z kranu. Metod na uzdatnianie wody jest kilka:

 • chlorowanie
 • odwrócona osmoza
 • wymiana jonowa
 • dezynfekcja

Najczęściej oczywiście można spotkać chlorowanie wody, gdyż ta metoda należy do najtańszych. Podczas tej metody uzdatniania wody do wody dodaje się chlor gazowy lub związki chloru. Wodę miejska najczęściej chloruje się przy pomocy podchlorynu sodu, który dozuje się przy pomocy specjalnych pomp membranowych. Odwrócona osmoza, czyli demineralizacja to metoda, która oddziela rozpuszczone zanieczyszczenia w wodzie oraz zanieczyszczenia koloidalne. Zjawisko osmozy polega na transporcie rozpuszczalnika – wody poprzez membrany, które wodę przepuszczą, a zanieczyszczenia na tych membranach zostaną. Wymiana jonowa, to metoda polegająca na zamianie jonów, które związane są z żywicą jonowymienna na jony, które znajdują się w wodzie. Wody płytkie lub podziemne przechodzą czasem proces dezynfekcji, aby pozbyć się z nich wirusów oraz bakterii.


Dodatkowe wiadomości związane z tematem dostępne na:

 • Alepokoje.pl – strona internetowa prezentująca noclegi w Karpaczu
 • E-hotelarz.pl – portal internetowy poświęcony branży hotelarskiej
 • Gałązka – strona internetowa firmy oferującej pielęgnacje ogrodów w Warszawie
 • Water Service – witryna internetowa firmy oferującej uzdatnianie wody metodą odwróconej osmozy

Podsumowanie

Chcąc prowadzić swój własny pensjonat, lub miejsce oferujące noclegi, powinniśmy je odpowiednio wyposażyć, aby naszym gościom zawsze było miło i chcieli do nas wracać. Nie powinniśmy zapominać o komfortowych pokojach z łazienkami, o ogrodzie, a także o udogodnieniach dla gości.