Wibroprasy do kostki

Małe przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i dystrybucją elementów betonowych mogą w stosunkowo łatwy sposób powiększyć swój asortyment wyposażając park maszynowy w wibroprasę. Urządzenia mobilne dają możliwość zwiększenia produkcji ze stosunkowo niewielkimi nakładami finansowymi.

Prasa wibracyjna – opłacalna inwestycja

nowoczesne wibroprasyBardzo popularne prasy kroczące nie wymagają wielkiego przygotowania pod względem budowy hali czy zakupu kosztownego osprzętu dodatkowego, czego nie można uniknąć przy zakupie maszyny stacjonarnej. Nowoczesne wibroprasy dostępne są zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Zakup maszyny używanej jest często bardzo opłacalny, o ile poprzedni właściciel potrafi dowieść, że serwisowana była zgodnie z zaleceniami producenta.Urządzenia te są na tyle trwałe, że przy właściwej eksploatacji można używać ich przez wiele godzin bez przerwy. Wibroprasy kroczące z napędem kołowym do pracy wymagają jedynie utwardzonej, betonowej nawierzchni. Nie jest wymagana budowa torowiska, a do obsługi wystarczy jeden przeszkolony operator. Wiele modeli charakteryzuje się zwartą, kompaktową budową, dzięki której łatwo można przewieźć urządzenie w inne miejsce. Istnieje również możliwość montażu na ramie maszyny spalinowego generatora prądu, dzięki czemu praca chociażby na placu budowy nie jest problematyczna. Standardowe modele pozwalają na tworzenie elementów do wysokości nawet trzystu milimetrów, więc użytkownik nie jest ograniczony wyłącznie do produkcji kostki brukowej. Bez problemu można typowej prasy używać do tworzenia także chociażby krawężników.

Produkcja elementów betonowych we własnym zakresie znacząco wpływa na kondycję finansową przedsiębiorstwa. Posiadając odpowiedniej wielkości betonowy plac i przeszkolonych operatorów można bez problemu zainwestować w zakup wibroprasy.