Wielkoformatowy druk banerów

W dużym mieście wojewódzkim, jakim jest Łódź nie ma problemu ze znalezieniem drukarni wielkoformatowej. W mieście działa kilkanaście dużych drukarni, które oferują druk banerów. Druk banerów reklamowych można także zamówić przez internet. Większość drukarni działających na terenie Łodzi prowadzi już sprzedaż przez internet. Projekt warto jednak omówić osobiście. 

Proces projektowania banerów reklamowych

drukowanie banerów reklamowych łódźZ punktu widzenia technologicznego można wydrukować baner o dowolnej wielkości i kolorystyce. Najważniejszy jest zawsze projekt baneru. Graficy komputerowi w drukarniach projektują zazwyczaj dwie, trzy projekty dla klienta. Klient wybiera projekt i następnie wprowadzane są poprawki. Taki ostateczny projekt trafia do składu oraz drukowania. Banery reklamowe są drukowane na drukarkach wielkoformatowych. Banery drukowane są na specjalnym papierze lub na płycie plexi. Zdarza się, że baner jest drukowany na innej powierzchni np.: płótnie. Wydrukowane banery reklamowe przed tym jak zawisną na ścianach są przyklejane do płyty z pcv oraz na powierzchnię baneru nakłada się specjalną warstwę zabezpieczającą przed szkodliwym działaniem czynników pogodowych. Tak wykonane banery możemy zamówić w kilku łódzkich drukarniach. Jeżeli chcemy zlecić drukowanie banerów reklamowych Łódź i łódzkie zakłady poligraficzne mogą okazać się bardzo dobrym miejscem na zlecenie. W Łodzi działa bardzo dużo pracowni artystycznych, które także realizują projekty komercyjne. 

Ceny wydruku baneru reklamowego są różne. Na stronach zakładów poligraficznych znajdziemy cenniki. Nie są to jednak ceny sztywne. Ostateczna cena wydruku zależy od ilości zamawianych banerów oraz od ilości prac dodatkowych związanych z wykonaniem baneru. Aby zamówić baner reklamowy najlepiej udać się osobiście do punktu obsługi klienta w drukarni. Doradca pomoże w wyborze ostatecznego projektu.