Witaminy i ich formy

W ostatnim czasie panuje moda na liposomalną witaminę C. Niestety wciąż niewiele osób ma pojęcie, czym ona tak właściwie jest. Tak naprawdę jest to zwykły kwas askorbinowy, który został zamknięty w tzw liposomach. Są to mikroskopijne fosfolipidowe kapsułki, które z jelita cienkiego przedostają się od razu do krwioobiegu. Dzięki temu dostajemy pełnowartościową witaminę.

Gdzie kupić witaminy?

liposomalna witaminaWiększość z nas zazwyczaj nie zastanawia się, gdzie kupuje witaminy. Sięgamy po nie zarówno będąc w aptece, jak i podczas wizyt w salonikach prasowych, a nawet supermarketach. Niestety związane jest to tylko i wyłącznie z naszą nieświadomością. Tak naprawdę witaminy te w takich miejscach mogą być po prostu źle przechowywane, co może sprawić, że nie będą one działały tak, jak trzeba. Jeśli przedmiotem naszego zakupu jest liposomalna witamina, to powinniśmy zakupić ją tylko i wyłącznie w aptece. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że warunki jej przechowywania były odpowiednie. Liposomalna witamina z całą pewnością będzie nieco lepszym wyborem niż ta standardowa. Wszystko dlatego, że jest ona wyprodukowana w taki sposób, aby trafiać do naszego krwioobiegu bez żadnych strat. Taki preparat sprawia, że zwiększa się jego przyswajalność, a my możemy cieszyć się zaletami, płynącymi z jej zażywania. Taką witaminę kupujmy jednak tylko i wyłącznie w aptece. Dzięki temu wybierzemy najlepszą możliwą jakość w przystępnej cenie.

Wybierając witaminy warto zastanowić się nad ich formą. Niestety najczęściej wybieramy pierwszy lepszy produkt i nie zwracamy uwagi na jego przyswajalność. Wobec tego bardzo często zażywamy witaminy, które tak naprawdę nawet nie działają. Jeśli zależy nam na dobrej jakości witaminie C, to najlepiej będzie, jeśli wybierzemy formę liposomalną.