Własna agencja detektywistyczna – co będzie potrzebne?

Chcąc założyć własny biznes należy mieć odpowiednią ilość pieniędzy na start. Nie zawsze jest to jednak możliwe i trzeba je skądś pożyczyć. W takich przypadkach warto zainteresować się różnego rodzaju pożyczkami, które pozwolą nam założyć działalność oraz niezbędnym wyposażeniem biura.

Czym zajmuje się agencja detektywistyczna i jakie wymagania trzeba spełnić?

prywatny detektyw badający śladAgencja detektywistyczna jest firmą usługową zajmującą się prowadzeniem dochodzeń metodami niejawnymi. Każdy detektyw musi posiadać licencję na wykonywanie tego typu działań, w przeciwnym wypadku działa bezprawnie a kary za tego typu wykroczenia są niestety wysokie. Według polskiego prawa o licencję detektywa może się starać osoba, która spełnia niniejsze kryteria:

 • posiada polskie obywatelstwo bądź też innego kraju członkowskiego UE
 • ukończyła 21 lat
 • posiada co najmniej średnie wykształcenie
 • ma zdolność czynności prawnych
 • nie toczy się przeciwko niej żadne postępowanie oraz nie była w przeszłości karana
 • nie została zwolniona dyscyplinarnie z pracy w służbach mundurowych (Policja, Straż Graniczna itp.)
 • ma nienaganną opinię komendanta policji w swoim miejscu zamieszkania
 • jest w pełni zdrowa psychicznie (potwierdzone przez lekarza)

Odbyła odpowiednie szkolenie (w zakresie danych osobowych, ochronie informacji itp.)

 

Pożyczki dla firm sposobem na zdobycie środków na otwarcie działalności

środki z kredytuJak wiemy chcąc otworzyć własną firmę potrzebna jest spora suma pieniędzy na start. Nie każdy jednak ją posiada i niektóre osoby muszą zaciągnąć pożyczki by móc rozpocząć działalność. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się pożyczki dla firm. Jest to świetna propozycja i alternatywa do dofinansowania. Chcąc zaciągnąć tego typu kredyt należy przedstawić w banku odpowiednie dokumenty w skład których wchodzi także biznesplan. Warto przed zaciągnięciem pożyczki przejrzeć oferty banków w internecie i skonsultować się z doradcą. Na pewno pomoże nam wybrać najbardziej korzystną ofertę. Nie mając zbyt dobrej historii kredytowej np. w BIK warto zwrócić się o kredyt do firm świadczących swoje usługi bez sprawdzania naszej historii. Kredyt dla firm bez bik warto zaciągnąć tylko u dobrych usługodawców. Na rynku istnieje wiele firm, które mogą doprowadzić nas do bankructwa. Niestety, nie każdy kredytodawca jest uczciwy, u niektórych oprocentowanie sięga nawet 70%. W takim przypadku pożyczając 10000 złotych trzeba oddać nawet 17000 złotych. Dlatego też warto się dobrze rozejrzeć i wybrać najbardziej korzystną ofertę.

 

Dystrybutory do wody – urządzenie przydatne w każdym biurze

dystrybutory do wodyKażda firma zatrudniająca pracowników powinna zagwarantować im oprócz odpowiedniej temperatury i ergonomicznego stanowiska pracy także wodę. Nie ważne, czy jest to firma produkcyjna czy też w naszym przypadku agencja detektywistyczna – w każdej takie firmie należy zagwarantować pracownikom dostęp do świeżej wody pitnej. W niektórych przedsiębiorstwach występuje ona pod postacią zwykłych butelek z wodą, każdy pracownik jeśli tylko ma ochotę ma do niej dostęp. W innych zaś występuje ona pod postacią dystrybutorów z wodą. Samo urządzenie może i nie jest tanie ale za to sporo zaoszczędzamy na dostawach wody, szczególnie gdy bierzemy ją od tego samego dostawcy od którego zakupiliśmy bądź wydzierżawiliśmy dystrybutor. Woda do biura jest bardzo ważną rzeczą, ponieważ bez odpowiedniego nawodnienia pracownicy nie pracują dostatecznie wydajnie. Czasem lepiej jest zainwestować w pewne udogodnienia niż teoretycznie zaoszczędzić ale ostatecznie stracić.

 


Ciekawe informacje dotyczące tematu są dostępne na:

 • Detektyw-bd24.pl – witryna internetowa prezentująca biuro detektywistyczne z Warszawy
 • Kochamwode.pl – strona internetowa firmy dostarczającej dystrybutory do wody
 • Egospodarka.pl – portal internetowy poświęcony biznesowi i gospodarce

Podsumowując temat

Jak widać aby założyć agencję detektywistyczną potrzebne jest spełnienie wielu wymogów. Niesie to za sobą także koszty, jednakże dzięki wielu instytucją pożyczkowym założenie tego typu firmy staje się łatwiejsze. Warto też pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu.