Włosy naturalnie farbowane

Każda z nas, od czasu do czasu, ma ochotę na zmianę wyglądu. Najczęściej dotyczy to fryzury. Odważne cięcie, czy też nowy kolor, zdecydowanie poprawiają kobiecie humor. Ale co zrobić, jeśli nie tolerujemy chemicznych farb do włosów, które czasem wywołują uczulenia, bądź jak w przypadku rozjaśniania, niszczą i osłabiają strukturę włosa? Z pomocą przychodzi nam natura.

Koloryzacja odżywiająca włosy

henna do włosówRozważając zmianę koloru włosów, warto wziąć pod uwagę naturalne metody farbowania. Co prawda, nie każdy kolor jesteśmy w stanie uzyskać tym sposobem. Jednak dla naszego włosa jest to zdecydowanie mniejsze obciążenie. Jedną z najbardziej popularnych metod naturalnej zmiany koloru jest henna do włosów. Dobrej jakości henna to produkt w 100% naturalny. Dla pewności warto sprawdzić skład na opakowaniu (zasada: im mniej składników, tym lepiej). Choć paleta barw jest ograniczona, a czas koloryzacji dość długi (bo do 3-4 godzin), jednak metoda ta nie niszczy i nie wysusza włosów, jak w przypadku farb chemicznych. Wręcz przeciwnie, henna do włosów uzupełnia ubytki w strukturze włosa, odżywia go, nawilża i nadaje blasku. Jest to doskonały sposób na farbowanie dla wszystkich pań, które borykają się ze słabymi, połamanymi, matowymi włosami. Koloryzowanie henną opiera się w szczególności na odcieniach brązu. Jeśli natomiast mamy ochotę delikatnie rozjaśnić nasz naturalny odcień, postawmy na cytrynę lub rumianek. Płukanka z soku z jednej cytryny, wymieszanego z wodą w stosunku 1:1 rozjaśni włosy i nada im blasku. Warto powtarzać zabieg raz w tygodniu, aż do uzyskania pożądanego efektu. Podobnie zadziała napar z rumianku, który dodatkowo odżywi włosy.

Te i wiele innych naturalnych metod koloryzowania włosów, to zdrowa alternatywa dla klasycznego farbowania. Natura daje nam wiele możliwości, więc korzystajmy z jej dobrodziejstw, zamiast posiłkować się chemią. Nasze włosy z pewnością to docenią i odwdzięczą się pięknym, naturalnym i zdrowym wyglądem.