Wybór idealnego podkładu

Wiele kobiet stosuje podkład. Jedne używają kosmetyk codziennie, inne na wyjątkowe okazje. Zawsze jednak należy pamiętać o tym, aby dobrze dobrać podkład. Zbyt jasny lub zbyt ciemny kosmetyk w stosunku do naszych potrzeb może wyglądać wręcz zabawnie. Dlatego dobrze byłoby zapoznać się ze wskazówkami, które podpowiadają jak dobrać idealny kolor i konsystencję podkładu. 

Zalety dobrze dobranego podkładu kryjącego

podkład kryjącyDobrze dobrany podkład podkreśla urodę i atuty, a zakrywa ewentualne niedoskonałości – wypryski i krostki. Wiele podkładów nie tylko dobrze kryje, ale też pielęgnuje skórę twarzy. Warto zatem przeczytać, jakie właściwości ma konkretny podkład kryjący. Być może skutecznie nawilża skórę, a także odżywia ją, by wyglądała przez cały dzień świeżo i promiennie. Na szczęście nie ma problemu z tym, aby wybrać perfekcyjnie dopasowany podkład. Co więcej – doświadczone ekspedientki w sklepach chętnie doradzają klientom w tym zakresie. Podkład może być przeznaczony do cery mieszanej, suchej, a także tłustej. Warto poznać nieco lepiej potrzeby swojej skóry, aby wiedzieć, jakie kosmetyki będą dla niej odpowiednie. Nie bez znaczenia jest także konsystencja podkładu. Trzeba nauczyć się rozprowadzać podkład, aby nie pozostawiać śladów i nieroztartych miejsc na skórze. Na podkład można także zastosować dobrej jakości puder. Podkład i puder mogą być tej samej firmy. Będą się wówczas dobrze dopełniały.

Warto zainwestować w dobry jakościowo podkład, który podkreśli nasze atuty, a zakryje ewentualne niedoskonałości. Oczywiście nie należy wybierać pierwszego lepszego kosmetyku. Należy zapoznać się z właściwościami poszczególnych podkładów kryjących i wybrać taki, którego właściwości będą nam odpowiadały. Podkład musi spełniać nasze oczekiwania.