Wybór naczyń na imprezę integracyjną pracowników

Popularnym ostatnio sposobem integracji w pracy są imprezy firmowe. Ich organizacja nie wymaga dużej ilości pracy, a efekty mogą znaczące. Dzięki takim działaniom zespół może się bardziej zintegrować. Co za tym idzie pracownicy będą bardziej wydajni i lepiej będą się rozumieć. Może to znacząco wpłynąć na jakość pracy. Właściciele przedsiębiorstw często jednak martwią się o kwestie organizacyjne takich spotkań. Jednak odpowiednio zaplanowane wydarzenie może być tanie i nieproblematyczne w organizacji.

Imprezy integracyjne dla pracowników

impreza integracyjnaImprezy integracyjne to dość popularny sposób spędzania czasu z pracownikami. Wydarzenia takie często odbywają się cyklicznie lub w związku z konkretnym wydarzeniem. Ich forma jest w miarę dowolna. Może to być luźne spotkanie na obiad czy drinka lub wielkie przyjęcie w sali bankietowej. Takiego rodzaju wydarzenia można zorganizować w siedzibie firmy, dobrym miejscem może być także restauracja. Zorganizowanie imprezy w biurze może nieść ze sobą spore oszczędności. Nie potrzebny jest do tego wydarzenia hotel czy duża sala bankietowa. Atmosfera na takim wydarzeniu będzie bardziej rodzinna i pozwoli na większą integrację pracowników. Takie spotkania mogą przybierać różne formy jak:

 • teambuilding,
 • rodzinne spotkania,
 • imprezy motywacyjne,
 • imprezy szkoleniowe,
 • imprezy tematyczne,
 • imprezy ekstremalne

Dobór odpowiedniej formy zależy od charakteru zespołu i elastyczności prezesa. Należy jednak pamiętać, że zbyt częste propozycje integracji mogą odnieść przeciwny skutek. Częste wyjścia mogą irytować pracowników, którym zabiera się w ten sposób czas z rodziną. Wszystko oczywiście zależy od kultury firmy i wieku pracowników.

Naczynia jednorazowe dobre na przyjęcie w biurze

talerze jednorazoweJeśli organizator decyduje się na imprezę w biurze, musi liczyć się z koniecznością zaplanowania wydarzenia. Takie spotkanie wymaga zorganizowania jedzenia, picia, a także naczyń do ich spożywania. Jeśli w firmie nie ma zmywarki należy zastanowić się nad kupnem naczyń jednorazowych. Używanie tradycyjnej zastawy wymusza konieczność sprzątani przez któregoś z pracownika. Sytuacja ta skutecznie może odstraszyć pracowników od przyjścia na takie spotkanie. Nie bez znaczenia jest również organizacja jedzenia. Spotkanie w biurze zazwyczaj odbywa się po pracy, dlatego większość osób chciałaby zjeść ciepły posiłek. W takim wypadku można zamówić jedzenie z restauracji lub wynająć specjalnie na tą okazję catering. W każdym mieście, również w Bydgoszczy, można znaleźć przedsiębiorstwa zajmujące się takimi usługami. Organizacje takiego wydarzenia można zlecić zewnętrznej firmie. Wtedy nie trzeba się martwić o konieczność dopilnowania szczegółów. Jednak sama organizacja imprezy może być sposobem na integracje pracowników. Wspólne wymyślanie motywu przewodniego, dekorowanie sali to zajęcia, które idealnie scalają zespół.

Kubki jednorazowe sposobem na dekoracje

kubek jednorazowyKreatywność zespołu można przetestować w trakcie dekorowania sali. Należy w tym celu dostarczyć nietypowych przedmiotów, z których będą oni musieli stworzyć nietypowe ozdoby. Taki przedmiotem mogą być tanie jednorazowe kubki plastikowe. Z początku zespół może czuć się zagubiony w temacie. Jednak w miarę upływu czasu pomysłów na wykorzystanie takich kubków będzie coraz więcej. Pierwsze pojawią się pomysły tworzenia standardowych girland czy wieży. Jednak nie ma co się zniechęcać, gdyż każde kreatywne idee mają swój początek w standardowych pomysłach. Z czasem może okazać się, że pracownicy stworzą z kubków jednorazowych:

 • bałwana,
 • lampę,
 • choinkę,
 • dynię,
 • lampiony

Pomysły mogą zaskoczyć samych pracowników, a całość może okazać się dobrą formą zabawy i integracji zespołu.


Wartościowe źródła informacji związanych z tematem:

 • Dlahandlu.pl – portal internetowy poświęcony zagadnieniom handlowym
 • Bittner.waw.pl – strona internetowa producenta opakowań i kubków jednorazowych
 • Bestinn.pl – strona internetowa hotelu z Bydgoszczy organizującego imprezy integracyjne

Podsumowanie rozważań

Imprezy firmowe mają za zadanie zintegrować zespół w mniej formalnej sytuacji niż codzienna praca. Dobór formy takiej rozrywki jest uzależniony przede wszystkim od kultury organizacji. Sposobów na organizację tego wydarzenia jest wiele. Różnią się one ceną i stopniem zaangażowania pracowników. Warto jednak nie zapominać o podstawowym zadaniu takiej imprezy jaką jest scalenie zespołu w zgrana drużynę.