Wyjazd na jachty w ramach firmowego spotkania integracyjnego

Dbanie o dobre nastroje wśród pracowników to ważna sprawa, wpływająca na funkcjonowanie całej firmy. Przedsiębiorstwa stosują najróżniejsze metody motywowania i wpływania na pozytywne nastawienie zatrudnionych. Niektóre organizują od czasu do czasu spotkania lub imprezy integracyjne, by zespół lepiej się ze sobą zgrał. Takie działania wpływają też na utożsamianie się pracowników z zakładem pracy.

Imprezy integracyjne to dobry sposób na efektywność

impreza integracyjnaDość częste jest organizowanie przez firmy imprez, odbywających się po prostu w jakimś pubie czy restauracji na miejscu. Jest to wygodny rodzaj integracji, jednak mało wyszukany. Nie wszyscy pracownicy lubią uczestniczyć w tego rodzaju eventach i kojarzą im się one wyłącznie z piciem. Może więc lepiej spróbować zaaranżować dla podwładnych lepsze miejsce, w którym mogliby się lepiej poznać i porobić razem coś innego niż tylko picie alkoholu i rozmowa. Ciekawe pomysły na integrację:

 • wyjazd nad morze,
 • impreza z Djem,
 • spływ kajakowy,
 • pływanie jachtem

Mniej standardowe formy integrowania się na pewno będą się cieszyły większym powodzeniem. Spodobają się one zwłaszcza osobom, lubiącym aktywne spędzanie wolnego czasu, chociaż nie tylko, ponieważ pływanie jachtem pozwala raczej na luksusowy wypoczynek. Warto zorganizować taki niestandardowy wyjazd. Masz wówczas pewność, że pracownicy zapamiętają go na dłużej i lepiej się ze sobą zżyją, a przy tym będą mieli poczucie, że zawdzięczają firmie ciekawe wspomnienie. To dobry motor do działania. Ważne też, aby takie spotkania nie były jednorazowe. Trzeba przypominać pracownikom, że dobrze się czują we własnym towarzystwie i warto pracować w tym miejscu, ponieważ panuje tu świetna, przyjazna atmosfera. Imprezy firmowe nie muszą być tylko nudnymi spotkaniami z szefostwem. Mogą być okazją do wspólnej zabawy, poznawania nowych krajobrazów czy aktywnego wypoczynku. Oczywiście, spotkania integracyjne nie powinny być jedynym plusem pracy w przedsiębiorstwie, bo wtedy będzie to słaby motywator do pracy. Mogą jednak być ciekawą formą dodatkowego wynagrodzenia podwładnych.

Czartery jachtu jako ciekawa opcja

rejs jachtem z czarteruNajciekawszą opcją integracji firmowej wydaje mi się pływanie jachtem. Obecnie dostępnych jest wiele czarterów, dzięki czemu można wybrać jacht dostosowany pod względem umiejętności czy potrzeb wypoczynku. Jacht wypożyczymy przez cały rok. Płynąc można podziwiać piękne okoliczności przyrody mazurskiej. Można się także sprawdzić jako operator żaglówki. Dobrze jednak by było, aby na pokładzie znajdował się ktoś doświadczony w tej sztuce, co pomoże uniknąć wypadków. Poza tym, zażywając tej formy integracji często pracownicy wykorzystują jachty luksusowe. Firmy nie żałują pracownikom możliwości poznania takiej formy rekreacji. Na pewno część z nich nie mogłaby sobie normalnie pozwolić na taki wypoczynek, tym chętnie zgadzają się na udział w integracji pod żaglami.

Jak wybrać jachty do wynajęcia na Mazurach?

przystań z jachtami na wynajemIstotne przy wynajmie jest to, aby nie sugerować się tylko ceną, która może mieć dużo wspólnego z jakością usługi. Jeżeli jest niska to dobrze, ale należy sprawdzić czy aby na pewno łódka ma całe niezbędne wyposażenie, jaki jest jej stan i tak dalej. Czasami lepiej zapłacić jak w Krakowie, a mieć pewność, że wszystko będzie na swoim miejscu i w odpowiednim stanie. Wynajmując jacht, trzeba wziąć pod uwagę:

 • doświadczenie załogi,
 • porę roku,
 • rodzaj jachtu,
 • dobór załogi,
 • wyposażenie

Nie zawsze równie ważne będą te same czynniki. Należy więc przeanalizować, co jest najważniejsze w kontekście tego konkretnego integracyjnego spotkania. Przypuszczam jednak, że najlepiej sprawdzą się jachty w stylu hotelowym, pozwalające na dużą swobodę.


Więcej na temat poruszanych zagadnień:

 • Infoturystyka.pl – ogólnopolski portal z informacjami turystycznymi
 • Twojevent.com – strona internetowa firmy zapewniającej kompleksową obsługę imprez
 • Bofort.pl – internetowa wyszukiwarka mazurskich jachtów do wynajęcia i czarterów last minute

Podsumowanie tematu

Jeżeli organizujesz spotkanie integracyjne dla pracowników, weź pod uwagę możliwość zorganizowania im wyjazdu, który będą pamiętać na długo. Polecam wyjazd na jachty, bo zapewnia zawsze wiele niecodziennych wrażeń. Upewnij się tylko, że zostały zapewnione wszystkie względy bezpieczeństwa.