bathroom-389262_640Popularność wykończenia w szkle

Łazienka, aby cieszyła oko i była prawdziwą oazą spokoju do porannej toalety, czy wieczornej kąpieli, powinna być w odpowiedni sposób wykończona. Zastosowane w niej materiały muszą przede wszystkim być wytrzymałe, ale powinny także cieszyć oko. Niezwykłą popularnością cieszą się obecnie wykończenia szklane. Wynika ona z ich właściwości wodoodpornych oraz dekoracyjnych, co powoduje, że wykorzystuje się je w coraz większej ilości elementów wyposażenia łazienki.

 

Lustra i inne szklane akcesoria łazienkowe

Lustra łazienkowe to od wielu lat jeden z podstawowych szklanych elementów wyposażenia łazienki, zawieszanych lub montowanych stale nad umywalką. Kiedyś posiadały one drewniane bądź plastikowe obramowanie. Obecnie bardzo popularne są lustra prawie w całości wykonane ze szkła bez obramowania lub z obramowaniem wykonanym z tworzyw sztucznych. Uzupełnia się je o elementy oświetleniowe – w postaci lampek żarówkowych, a także nowoczesnego oświetlenia LED-owego. Tafle szklane nowoczesnych luster wykonane są ze specjalnego szkła, które zapewnia dobrą widoczność i nie podlega korozji.

wc-265275_640Oprócz luster, szkło znajduje zastosowanie w produkcji takich akcesoriów łazienkowych jak:

  • mydelniczki i dozowniki na mydło w płynie,
  • kubek na wodę do płukania zębów,
  • pojemnik na szczotkę toaletową do ubikacji.

Stosuje się przy ich produkcji nie tylko szkło o charakterze transparentnym, ale też specjalnie barwione, pozwalające na dopasowanie akcesoriów do łazienek o różnych stylach.

 

shower-389273_640Szklane kabiny prysznicowe na wymiar

Chyba najbardziej znanym szklanym elementem wyposażenia, który można znaleźć w łazience oprócz lustra, jest kabina prysznicowa. Szkło, z którego się ona składa, doskonale odnajduje się w trudnych warunkach narażenia na wodę i wilgoć. Kabiny prysznicowe można nabyć jako określone modele posiadające na swoim wyposażeniu brodzik, o standardowych wymiarach, ale znacznie efektowniejszym rozwiązaniem są szklane kabiny prysznicowe na wymiar. Zamówienie takiego produktu pozwala idealnie dopasować go do pomieszczenia. Bardzo popularne są obecnie kabiny, w których dominującym materiałem jest szkło, o prostokątnych ścianach, wyposażone w okucia ze stali nierdzewnej bądź chromu. Specjalnie hartowane szkło zapewnia ich wytrzymałość na przeciążenia i wysokie temperatury. Kabiny prysznicowe obecnie często montuje się jako elementy bezpośrednio przylegające do podłogi, stosując niewielki otwór w kafelkach jako ich podłoże i miejsce ujścia wody. Przy ścianach kabin prysznicowych stosuje się najczęściej szkło przeźroczyste, ale jest możliwe także zastosowanie szkła matowego zapewniającego większą prywatność osoby biorącej prysznic.

 


 

dispenser-161428_640Więcej informacji:

 


 

cabinet-11931_640Szklane ścianki w łazience – innowacyjne rozwiązanie architektoniczne

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla łazienki jest zastosowanie w niej szklanych ścianek. Chodzi tutaj nie tylko o ciekawą aranżację ścian i zamontowanie wewnątrz nich zamykanych szklanymi drzwiczkami oświetlanych półek na wszelkiego rodzaju akcesoria lub środki czystości. ale też o wprowadzenie ciekawych rozwiązań architektonicznych. W szczególności mowa tutaj o zastosowaniu szkła matowego, najlepiej mlecznego (pozwalającego na zachowanie prywatności osób przebywających w łazience) do oddzielenia poszczególnych sekcji łazienki, a także do zastosowania go jako ściany oddzielającej łazienkę od innego pomieszczenia. Takie rozwiązanie idealnie pasuje do oddzielenia łazienki od sypialni. Oprócz tego, że nadaje to łazience nowoczesności i niepowtarzalnego stylu wykończenia, pozwala to także na dostarczenie jej więcej światła poprzez wykorzystanie do tego celu promieni słonecznych wpadających do sąsiedniego pomieszczenia.