Wykorzystaj filtry tłuszczowe w swojej kuchni

W kuchni od zawsze dużo się działo. Gotowanie, obiady, spotkania z rodziną. Wszystko to generuje brud i zanieczyszczenia. Walczymy z tym wszelkimi możliwymi środkami czyszcząc każdego dnia każdą powierzchnię. Jest inne rozwiązanie, zupełnie inaczej podchodzące do tego problemu. Aktywne wykorzystanie okapu, który zbierze zanieczyszczenia powietrza blokując im drogę do naszych kuchni.

Filtr tłuszczowy w Twoim okapie

filtry tłuszczoweCodzienne gotowanie generuje ogromne ilości ciepła, pary wodnej i tłuszczu. Wszystko to ucieka w powietrze, aby po ochłodzeniu opaść na naszych szafkach, blatach, kwiatach i półkach. Następnie na takie lepkie powierzchnie opada kurz, który momentalnie się na nich osadza i ciężko jest się go pozbyć. Jest rozwiązanie: filtry tłuszczowe montowane w okapach wentylacyjnych. Dzięki wykorzystaniu takiego zabezpieczenia ochronimy swoją kuchnie przed tłustymi plamami kurzu na szafkach i półkach. Dzięki takim filtrom powietrze w kuchni będzie zdecydowanie czystsze i zauważalnie mniej wilgotne co jest niezwykle ważne w mieszkaniach, które charakteryzują się tendencją do wychodzenia grzyba na ścianach. Uniwersalność materiału wykorzystywanego w takich rozwiązaniach pozwala na dopasowanie konkretnego modelu filtra do wielu rodzajów pochłaniaczy powietrza w naszych domach, a regularna wymiana ich i utrzymywanie całego systemu w czystości pozwoli ochronić cała kuchnię przed niewidocznymi bakteriami i brudem.

Na rynku znajdziemy ogromną ilość różnego rodzaju filtrów tłuszczowych, o różnej specyfice wykorzystanego materiału i miejsca w jakim możemy z nich skorzystać. Rozwiązanie stosunkowo niedrogie, pozwalające na utrzymanie krystalicznej czystości powietrza. Co więcej częste używanie pochłaniacza ułatwi samą cyrkulację powietrza wewnątrz pomieszczenia.