Wypłata odszkodowania z oc

 

W dużych, gęsto zaludnionych miastach, wypadki zdarzają się niemal codziennie. Policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe mają ręce pełne roboty. Wypadki w pracy, na budowie, czy kolizje samochodowe powodują, że każdego dnia do szpitala trafiają ofiary wypadków. 

Wysokość odszkodowania w wyniku wypadku

odszkodowanie z oc za wypadekKażda zatrudniona na umowę o pracę osoba posiada obowiązkowe ubezpieczenie, z którego w wyniku wypadku jest wypłacane odszkodowanie. Osoby niepracujące muszą sobie wykupić indywidualne ubezpieczenie na życie, które obejmie swoją ochroną wypadki, choroby i ewentualną śmierć ubezpieczonego. W przypadku nieprzewidzianych sytuacji drogowych, w wyniku których doznaliśmy uszczerbku na zdrowiu odszkodowanie z OC za wypadek jest wypłacane każdej poszkodowanej osobie z ubezpieczenia sprawcy. Jeżeli mamy wykupioną własną ochronę, to również z tego źródła możemy liczyć na rekompensatę finansową. Wysokość wypłaty odszkodowania jest ustalana na podstawie przesłanych do ubezpieczyciela dokumentów z wypadku i ze szpitala, do którego zostaliśmy przetransportowani. Najczęściej trwa to kilka dni, zanim zostanie ustalony procent uszczerbku na zdrowiu, który jest podstawą do wypłaty świadczenia po wypadku. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe w przypadku każdego kierowcy bez względu na klasę pojazdu jakim się porusza. Wypadku nigdy nie można przewidzieć i nawet nasza czujność oraz wzmożona koncentracja nie uchroni nas w konfrontacji z innym, mniej uważanym uczestnikiem ruchu.

Aby uzyskać odszkodowanie, po wypadku trzeba jak najszybciej przesłać do firmy ubezpieczeniowej niezbędne dokumenty opisujące i potwierdzające zaistniałą sytuację. W pierwszej chwili można to zrobić telefonicznie, ale oryginały dokumentów muszą się znaleźć w siedzibie firmy.