Wytrzymałe stopery plastikowe

W asortymencie ubrań damskich, męskich i dziecięcych możemy wskazać przynajmniej kilka produktów, które znacząco zyskują na swojej funkcjonalności, jeśli uwzględnimy w ich kroju miejsce na sznurki, które umożliwią nam bezproblemowe zwężanie i poszerzanie rękawów, nogawek czy też ubrania w talii. Do produktów tego typu na pewno możemy zaliczyć kurtki, bluzy, a także spodnie dresowe.

Mocowanie stoperów na sznurkach

stoper do sznurka z plastikuOczywiście, aby możliwe było funkcjonalne zwężanie i rozszerzanie ubrań zgodnie z naszymi potrzebami, sznurek, dzięki któremu będziemy tego dokonywać, musi zostać odpowiednio zabezpieczony, by jego skrócenie lub wydłużenie pozostawało pod naszą kontrolą. Doskonale w tym zakresie sprawdza się stoper do sznurka z plastiku, który umieszczany jest na sznurku i dzięki systemowi zacisków umożliwia nam bezproblemowe regulowanie długości sznurka znajdującego się poza ubraniem. Stopery, które stosowane są jako praktyczne elementy ubrań, dostępne są w sprzedaży w różnych wielkościach i kolorach, co pozwala producentom odzieży zawsze dopasować najlepszy produkt do potrzeb. Wszystkie stopery cechują się dużą odpornością na uszkodzenia, dzięki czemu możemy spokojnie prać rzeczy, przy których się one znajdują, w standardowej pralce automatycznej. Aby możliwe było wykorzystanie stoperów plastikowych, konieczne jest zastosowanie sznurków wykonanych z tworzywa, które nie ulegnie łatwemu przetarciu, co zapewni funkcjonalność i bezpieczeństwo na długi czas.

Dzięki stoperom możemy zmniejszyć szerokość rękawów od kurtki, dzięki czemu zyskamy lepszy komfort termiczny, szczególnie w wietrzne dni. Podobnie ich funkcjonalność wygląda w przypadku nogawek spodni dresowych. Szczególnie często z funkcjonalności tego rozwiązania korzystają producenci odzieży sportowej, ale nie jest to wyłączna zasada zastosowania stoperów.