Zaawansowany sprzęt do warsztatu naprawczego

Kiedy zaczynaliśmy działalność, nie potrzeba nam było wielu narzędzi, a przynajmniej tak nam się zdawało. Uważaliśmy bowiem iż możemy bez większego problemu poradzić sobie z tuningiem samochodów za pomocą normalnego wyposażenia, najbardziej podstawowego i stosunkowo taniego, jak na profesjonalne narzędzia.

Najnowocześniejsze narzędzia do warsztatów samochodowych

sprzęt do warsztatu samochodowegoSzybko okazało się jednak, iż najtańsze klucze i sprzęt do konserwacji i naprawy nie wystarczył, by profesjonalnie modyfikować samochody, toteż ulepszenie wyposażenia było w zupełności konieczne. Najbardziej podstawowy sprzęt do warsztatu samochodowego był właśnie ręcznymi narzędziami, aczkolwiek od bardziej doświadczonych kolegów usłyszeliśmy rekomendację wyposażenia wspomaganego. Ręczne klucze hydrauliczne radziły sobie doskonale ze śrubami z którymi nawet odrdzewiacz i najsilniejszy mechanik miał problemy, oraz mogły być narzędziem do najpewniejszego montażu opon i podzespołów, zwłaszcza że posiadały wbudowane miary dynamometryczne, dzięki którym mechanik mógł mieć pewność iż nie „przesadzi” z nakładem siły i nie doprowadzi do uszkodzenia sprzętu. Szybko przekonaliśmy się również iż pistolety lakiernicze i porządne komory są również bardzo ważną częścią wyposażenia warsztatu naprawczego.

Nieraz zdarzało się, iż części czy elementy karoserii wymagały przemalowania, z racji uszkodzeń czy zużycia, a posiadanie wyznaczonego pomieszczenia i dobrego sprzętu do lakierowania pozwalało nam na wykonywanie takiej odnowy znacznie szybciej i dokładniej niż do tej pory. Elementy automatyczne, podnośniki i mechanizmy ułatwiające dostęp do pojazdów okazały się bardzo przydatne i bardzo wygodne, gdyż pozwalały nam na znacznie bardziej komfortowe wykonywanie dowolnego rodzaju napraw.