Zabawki edukacyjne dla dzieci i inne rozrywki weselne dla najmłodszych

Kiedy organizujemy swoje wesele, z całą pewnością zależy nam na tym, żeby zapewnić każdemu z zaproszonych gości dobrą zabawę. Jest kilka podstawowych elementów, które zadbają o naszych gości. Jednak powinniśmy również pomyśleć w szczególny sposób o dzieciach, które przybędą na uroczystość ze swoimi rodzicami. Jeśli zadbamy o odpowiednie atrakcje dla nich, z całą pewnością będzie to wieczór udany i dla nich i dla ich rodziców.

Wodzirej na wesele i jego podejście do dzieci

DJ na weseluPrzede wszystkim na każdym weselu nie może zbraknąć odpowiedniego podkładu muzycznego. To dzięki dobrej muzyce goście mogą oddać się beztroskiej zabawie. Oczywiście wesele ma specyficzny charakter głównie ze względu na różne zabawy i konkursy dla gości. O ich ciekawe przeprowadzenie zadbać powinien wybrany przez nas wodzirej. Nie dość, że wymyśli on różne oryginalne sposoby na zajęcie czasu gości, to jeszcze zachęci gości do udziału. Wodzirej jest zazwyczaj członek zespołu muzycznego. Jeśli na naszym weselu muzykę będzie grał dj na wesele, których jest tak wielu na śląsku, to on może być naszym wodzirejem. Jednak powinniśmy już przy wynajmowaniu danego zespołu wspomnieć o tym, że mamy szczególne oczekiwana co do zabaw zorganizowanych dla dzieci. Możemy również umówić się na wręczanie dzieciom prezentów. Oczywiście możemy brać udział w układaniu zabaw dla dzieci. Powinny one zostać zorganizowane dość wcześnie, żeby dzieci miały jeszcze siły na zabawę. Zdecydowanie pomocne będzie jeśli określimy w jakim wieku dzieci będą na weselu. Co może zaproponować nam wodzirej? Świetnym pomysłem będzie zorganizowanie karaoke dla dzieciaków, oczywiście z ich ulubionym repertuarem. Na końcu zabawy rozdać możemy balony, nadmuchane helem. Z całą pewnością będzie to dodatkowy element zabawy dla dzieci. Przede wszystkim musimy wybrać wodzireja, który będzie miał odpowiednie podejście do dzieci. Liczyć się będzie również oryginalność pomysłów i indywidualne podejście. Jeśli w jego ofercie są zabawy weselne dla dzieci powinniśmy zatroszczyć się o to, żeby wybrane zabawy były odpowiednie. Znamy zaproszonych, więc wiemy jakie mają mniej więcej preferencje. Tylko wtedy będziemy w stanie zapewnić dzieciom dobrą zabawę, a rodzicom chwile odpoczynku.

Zabawki edukacyjne dla dzieci – jak wyposażyć kącik zabaw dla dzieci

Zabawki edukacyjne dla dzieciPoza tym, że nasz wodzirej weselny dostosuje swój repertuar zabaw pod oczekiwania dzieci, powinniśmy również wziąć pod uwagę zorganizowanie specjalnego pokoju, w którym dzieci będą mogły się bawić podczas wesela. Oczywiście musimy pomyśleć nad jego odpowiednim wyposażeniem. W pokoju musi być bezpiecznie, żeby rodzice mogli zostawić dzieci same.
Co powinno znaleźć się w kąciku zabaw dla dzieciaków??

  • zabawki i gry edukacyjne,
  • telewizor,
  • gry planszowe,
  • leżaki.

Z całą pewnością dobrze będzie zaopatrzyć taki pokój z różnego rodzaju zabawki edukacyjne dla dzieci. Wybierając je musimy zwrócić szczególna uwagę na wiek dzieci, aby każdy z nich znalazł coś dla siebie. Najlepiej wybrać najwięcej zabawek z przedziału wiekowego dominującego wśród dzieciaków. Jeśli zaproszone dzieci będą miały od trzech do pięciu lat, zdecydowanie przydatne mogą okazać się zabawki edukacyjne dla 4 latka. Co do gier planszowych powinniśmy zwrócić uwagę, aby nie miały żadnych małych elementów, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu dzieci.
Dobrym rozwiązaniem będzie również powieszenie na ścianie telewizora, tak aby dzieci nie miały do niego dostępu. Można na nim wyświetlać dzieciom bajki, to również będzie w odpowiedni sposób zajmowało ich uwagę. Biorąc pod uwagę to, że wesele to zabawa całonocna, wygodnie dla dzieci i rodziców będzie zaopatrzyć pokój w kilka leżaków. Dzieci będą mogły pójść spać, jak tylko zmęczą się wrażenia i zabawa. Będzie to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla rodziców, gdyż nie będą musieli wracać wcześniej do domu.

Klocki lego – zabawa pod kontrolą

Klocki legoBardzo lubiane przez dzieci są dzisiaj klocki lego, których mamy w sklepach naprawdę szeroki wybór. Dostosowane odpowiednio już nawet do płci dziecka i na półce znaleźć możemy klocki lego dla dziewczynek. Oczywiście je również możemy umieścić w takim pokoju zabaw dla dzieci. Należy pamiętać jednak, że zabawa klockami musi być nadzorowana przez kogoś dorosłego, ze względu na malutkie elementy. Chyba, że nie ma w pokoju dzieci, które mogłyby nieświadomie połknąć klocek albo włożyć go na przykład do nosa, a bawią się w nim same dzieci starsze i świadome.


Źródła:


Podsumowując temat:

Wesele będzie z całą pewnością udane, jeśli zapewnimy naszym gościom świetną zabawę. Nie należy jednak zapominać o najmłodszych uczestnikach i warto pomyśleć nad specjalnymi rozrywkami dla nich.