Zabezpieczanie balkonów przed wodą

Balkony – to szczególne miejsca. Nie dlatego, że kojarzą się nam przeważnie z miejscem, gdzie możemy odpocząć, lub wynieść niepotrzebne rzeczy z domu, czy zrobić sobie na nich pewnego rodzaju ogród, wynosząc tam wszystkie kwiaty, jakie mamy w domu. Ich szczególność polega na bezpośrednim kontakcie z warunkami atmosferycznymi.

Montaż profili okapowych na balkonie

zabezpieczające profile okapowe na balkonBalkon, jako jedyne miejsce w domu, ma bezpośredni kontakt w deszczem, śniegiem, wiatrem, mrozem, czy upałem. Czy w związku z tym można go jakoś zabezpieczyć przed tymi warunkami atmosferycznymi? Jeśli tak, to jak to zrobić? Przede wszystkim należy sobie uzmysłowić, że balkon – jako taki – tak szybko się nie zniszczy pod wpływem w/w warunków. Tutaj bardziej chodzi o zabezpieczenie ścian, na które bezpośrednio spływa woda opadowa. Choć często balkony są zadaszone (np. innym balkonem, który jest nad nim), to warto zamontować nad balkonem specjalny okap, który „uszczelni” nasz balkon. Ale to nie wszystko. Należy także założyć zabezpieczające profile okapowe na balkon, aby wody deszczowe nie spływały na podłogę balkonu tzw. „ciurkiem”. Woda, która tak spływa, może uszkodzić każdą podłogę (jeśli np. mamy na balkonie płytki, czy lastriko, albo i nawet beton). Takie profile okapowe sprawią, że woda deszczowa będzie odprowadzana do rogu balkonu i tam wydalana na zewnątrz. Profile okapowe to bardzo dobry pomysł na balkony wystawione na działanie tzw. sił natury. Są one lekkie, wytrzymałe i łatwe w montażu.

Przyjemnie jest wyjść na czysty i nie zawilgocony balkon, choćby po to, aby wypocząć, czy doglądać kwiaty, którym poświęcamy przecież wiele czasu. Gdyby nie profile okapowe zamontowane w odpowiednim czasie i w odpowiedniej ilości, taka przyjemność mogłaby być bardzo wątpliwa.