Jak zabezpieczyć przesyłkę z grami planszowymi i karcianymi?

Gry planszowe to obecnie bardzo częsty wybór, jeśli chodzi o prezent. Ludzie lubią przebywać ze sobą grając, bo to pozwala na integrację, miłe spędzenie czasu. Możliwości wyboru gry jest naprawdę wiele, więc można dogodzić prawie każdemu. Ciekawym pomysłem może być zrobienie niespodzianki i wysłanie takiego prezentu pocztą.

Sklep z grami planszowymi – fachowa porada

gra planszowa dla kilku osóbAby wybrać najlepszą grę dla danej osoby warto udać się do sklepu z takim asortymentem. Najlepsze są sklepy, których właściciele pasjonują się tym, co sprzedają i potrafią przekazać swoją wiedzę kupującym. Ponadto wiele z takich miejsc oferuje jednocześnie wypożyczanie planszówek, dzięki czemu przed zakupem możesz sprawdzić, jak się w nią gra i czy rzeczywiście ci się ona podoba. Dlatego, jeżeli masz niedaleko siebie sklepik typowo z grami planszowymi, to dobrze jest wybrać się tam zamiast iść do zwykłego marketu. W tym drugim wybór będzie często dużo mniejszy, a i na fachową pomoc rzadko można liczyć. Kiedy nie ma w pobliżu żadnego sklepu, gdzie byłyby dostępne tylko gry karciane i planszowe, to rozejrzyj się w Internecie. Tam także możesz poradzić się sprzedawcy, wysyłając do niego wiadomość. Ponadto asortyment jest praktycznie nieograniczony. Jeżeli już wiesz czego chcesz, to możesz wybrać pomiędzy oferującymi, co też jest dogodną dla ciebie sytuacją.

Gra planszowa dobra na wszystko?

gra planszowa z pionkamiObecnie wybór gier jest tak szeroki, że rozwijają one chyba wszystkie umiejętności myślenia, jakie tylko można sobie wyobrazić. Poza tym, oczywiście, wpływają na doskonalenie umiejętności społecznych oraz manualnych. Jakie są rodzaje gier planszowych i karcianych:

 • strategiczne
 • logiczne
 • edukacyjne
 • imprezowe
 • koncepcyjne
 • abstrakcyjne
 • biznesowe
 • rodzinne

Powyższy podział daje mniej więcej obraz z jak wielu opcji można wybierać, kupując dla siebie lub bliskich grę. Nie musi to już być „”chińczyk”” albo bierki. Obecne gry potrafią angażować bez reszty i młodszych, i starszych, a ich tematyka może być jak najbardziej dostosowana do zainteresowań. Mają one nieraz precyzyjnie wykończone elementy i zasady, które sprawiają, że trzeba dłużej przysiaść, aby je zrozumieć, ale potem gra jest arcyciekawa. Są gry szybkie, przeznaczone najczęściej na spotkanie imprezowe oraz takie dla wymagających, które pozwalają na wielogodzinne nieraz posiedzenie. Można także grać całą rodziną, ponieważ wiele jest gier, które zadowolą jednocześnie dzieci i dorosłych. Dlatego wydaje się, że planszówki czy karcianki to świetny prezent dla każdego, no chyba że ktoś wybitnie ich nie lubi.

Czy warto pakować gry w koperty bąbelkowe lub opakowania kartonowe?

folia z koperty bąbelkowejJeśli chodzi już o pakowanie przesyłki z grami, to nie zalecam korzystania z kopert bąbelkowych. Wątpliwe bowiem czy ochronią zawartość przed uszkodzeniem. Większe pudełka z grami zresztą i tak się do nich nie zmieszczą. Wyjątkiem, kiedy takie pakowanie może być wystarczające, jest zastosowanie go dla gier karcianych schowanych w naprawdę niewielkich kartonikach. Jeśli jednak chcesz wysłać gry jako prezent, to również nie polecam kopert, ponieważ nie wyglądają zbyt estetycznie. Już lepiej zapłacić za nieco droższe opakowania jednorazowe i w środku także ładnie opakować gry. Dzięki temu efekt przy rozpakowywaniu będzie jeszcze lepszy i trzymający w napięciu. Można bowiem zapakować przesyłkę w karton, a w środku jeszcze dodatkowo owinąć papierem towarzyską zabawkę. Wiesz już zatem, że lepiej do pakowania gier planszowych i karcianych nada się karton niż koperta bąbelkowa. Paczka jest z natury bardziej wytrzymała. Zadbaj jednak, aby mocno ją okleić i zabezpieczyć w środku styropianem, żeby gry zanadto się nie przesuwały i nie poniszczyły po drodze. Zapakuj je także w ładny papier ozdobny, a na pewno radość rozpakowywania będzie tym większa. Warto też dołączyć kartkę z życzeniami – tym bardziej, jeśli osoba mieszka daleko i nie będzie w najbliższym czasie możliwości z nią pograć.


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

 • Moriongames – internetowy sklep z grami planszowymi i łamigłówkami
 • Pakowacz.eu – sklep online oferujący koperty foliowe i kartony fasonowe
 • Dlahandlu.pl – portal internetowy poświęcony zagadnieniom handlowym

Podsumowanie

Zabezpieczenie przesyłki z grami nie wymaga specjalnych zabiegów. Trzeba tylko zapewnić właściwą amortyzację przedmiotów i zapakować je w solidny karton. Dzięki temu powinny dobrze znieść podróż.