Współcześnie z atopowym zapaleniem skóry styka się coraz większa ilość ludzi na świecie. Dokładnie trudno jest wyjaśnić przyczynę jego występowania, lecz najczęściej uważa się, że odpowiedzialne za nią są elementy genetyczne, ale także środowiskowe.

Żyjemy w czasach, kiedy nasze środowisko naturalne jest w znacznym stopniu skażone, a tym samym niekorzystnie odbija się to na naszej skórze i cerze. Najczęściej atopowe zapalenie skóry pojawia się w okresie niemowlęcym i jest to choroba, która trwa przez całe życie. Pomimo, że nie jest to choroba zakaźna, nie wymaga szczególnych środków ostrożności ani też specjalistycznego leczenia, zaś z upływem czasu może się wyciszyć, to jednak warto wiedzieć, w jaki sposób sobie z nią radzić, jak pielęgnować każdego dnia naszą skórę, a także, jakie zabiegi zastosować, aby sobie pomóc.

 

Czym jest AZS?

Mówiąc o atopowym zapaleniu skóry powinniśmy zacząć od tego, że jest to nieprawidłowość związana z istniejącą w naszym organizmie reakcją immunologiczną. Nasz organizm w odpowiedzi na pewien rodzaj alergenu wytwarza zbyt wielkie ilości przeciwciała IgE, a tym samym mamy do czynienia z nadwrażliwością organizmu. Nasza skóra z AZS staje się wrażliwa, zostaje osłabiona bariera lipidowa, a tym samym mamy do czynienia z nieestetycznym wyglądem. atopiaNależy także wiedzieć, w jaki sposób rozpoznać AZS.

Do głównych objawów zaliczyć, więc można:

 • Suchość naskórka,
 • Zaczerwienienie,
 • Uporczywy świąd,
 • Plamy,
 • Wysypka Wysięk,
 • Powiększone węzły chłonne

 

spaPielęgnacja skóry atopowej

Niezwykle istotnym zagadnieniem jest właściwa i codzienna pielęgnacja skóry cierpiącej na AZS. Oczywiście istnieje wiele domowych sposobów, jednakże jak dowidzą badania najbardziej skuteczne są zabiegi wykonane w profesjonalnych ośrodkach Spa. Obecnie każdy hotel Spa, oferuje wysokiej, jakości zabiegi, dzięki którym nasza skóra staje się znów piękna i nie przysparza nam problemów. Oczywiście z oferty takich hoteli mogą skorzystać osoby z każdego zakamarka Polski, ponieważ mamy tutaj kilkudniowe turnusy, do jakich dołączone są także noclegi.

Wszelkie hotele Spa, które dziś działają na rynku, mają do zaoferowania swoim klientom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry naprawdę szeroką ofertę zabiegów. Tym samym znajdziemy tutaj regularne natłuszczanie skóry, które to dokonywane jest w celu odbudowania bariery lipidowej, a także lecznicze kąpiele w temperaturze 34 stopni, które to odbywają się przez 15 minut. Kąpiele te wykonywane są z dodatkiem preparatów natłuszczających, dzięki czemu świetnie wpływają na stan naszej cery. W takich miejscach mamy również możliwość skorzystania z nawilżanie skóry za pomocą emolientów, a także masaży z pomocą fachowych i profesjonalnych preparatów natłuszczających. Oczywiście, kiedy decydujemy się na takie zabiegi, musimy pamiętać, że po ich zakończeniu także powinniśmy dbać o swoją skórę. Będąc już w mieszkaniu powinniśmy unikać dymu, stresu, sztucznych tkanin, czy też nagłych zmian temperatur. Czynniki te zwiększają, bowiem AZS. Oczywiście należy także pamiętać o codziennej higienie naszej skóry. Z całą pewnością powinniśmy regularnie oczyszczać ją nie tylko z pomocą wody i mydła, ale także toników i żeli, które to są specjalnie przeznaczone do stosowania dla osób, jakie to cierpią na atopowe zapalenie skóry.

 


 

zapalenie skóryInformacje i porady:

 


 

 

zapalenie skóry atopowePamiętajmy, że atopowego zapalenia skóry nigdy nie uda się nam w stu procentach wyleczyć, jednakże dbając o naszą cerę, a także korzystając z zabiegów spa, mamy możliwość utrzymać ją w dobrej i zdrowej kondycji.

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Zenek

  Da się z tym żyć, ale fakt jest to bardzo uciążliwa choroba i nikomu jej nie życzę.

 2. Olka

  Da się z tym żyć i funkcjonować, ale nie zmienia to faktu, że współczuje takim osobom

 3. Aśka

  Znam jedną osobę, która choruje.. Nie jest to fajne..

 4. Maciej

  Żadna choroba nie jest fajna..

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.