Zalety oświetlenia ledowego

Coraz większa popularność oświetlenia ledowego sprawiła, że ten rodzaj światła stosowany jest w coraz większej liczbie miejsc. Jeszcze nie tak dawno temu żarówki led wykorzystywane były tylko w prywatnych domach jednorodzinnych, jednak dzięki licznym zaletom tego rodzaju oświetlenia zaczęło ono być wykorzystywane w zakładach przemysłowych.

Najlepszy rodzaj oświetlenia

oświetlenie przemysłowe ledChcąc oświetlić dużą powierzchnię, musimy liczyć się z równie dużymi kosztami, właśnie dlatego lepiej zdecydować się na oświetlenie led. Oświetlenie przemysłowe led zużywa nawet do pięćdziesięciu procent mniej energii elektrycznej od tradycyjnego oświetlenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu dana firma jest w stanie zaoszczędzić sporą część gotówki wcześniej przeznaczanej na rachunek za prąd, którą może zagospodarować w dużo lepszy sposób, np. kupując urządzenia usprawniające działanie całej firmy. Dużą zaletą oświetlenia ledowego, wpływającą na popularność tego produktu jest żywotność żarówek, która jest nawet trzykrotnie wyższa niż tradycyjnych, wszystkim znanych żarówek. Żarówka led jest w stanie świecić nieprzerwanie nawet do pięćdziesięciu tysięcy godzin. Szeroki kont świecenia pozwala na równomierne oświetlenie bardzo dużej powierzchni. Halogeny ledowe prawie wcale się nie nagrzewają, więc nie potrzebują kloszy, ponieważ nawet jeśli żarówka świeciła już kilka godzin, to się o nią nie poparzymy. Do wyboru mamy żarówki o mocy od kilku do stu watów.

Koszt zakupu przemysłowego naświetlacza led to około dwunastu tysięcy złotych, natomiast pojedyncza żarówka kosztuje około dwudziestu złotych. Ceny mogą różnić się od siebie w zależności od producenta. Dostęp do tego rodzaju produktów jest na tyle duży, że możemy je kupić prawie wszędzie. Na portalach aukcyjnych roi się od ogłoszeń z żarówkami led.