Zamykana kuweta dla kota

Jeżeli trzymamy kota w domu, to musimy mu gdzieś wygospodarować miejsce na kuwetę. Można kota wyprowadzać na smyczy na pole, ale nie w celu załatwienia swoich potrzeb tak jak pies. Ucząc kota od urodzenia korzystania z kuwety, zaoszczędzimy sobie sporo nerwów. 

Najlepsza kuweta dla kotka

kuwety zamykane dla kotaJeżeli nie nauczymy naszego milusińskiego korzystać ze specjalnej kuwety, to będziemy mieli ręce pełne roboty każdego dnia, bo kot potrafi kilka razy dziennie oddawać stolec i mocz w różnych miejscach w domu. Ponieważ ma niemalże obsesję na punkcie czystości, to nie załatwi się dwa razy w to samo miejsce. Konieczne jest zakupienie kuwety dla kota, w której będzie oddawać mocz. W sklepach zoologicznych znajdziemy kuwety zamykane dla kota, oraz  zwykle otwarte. Ponieważ koty po każdym oddaniu moczu, lub stolca, zakopują to co zrobią, to intensywnie rozsypują dookoła piasek, lub żwirek. Z tego względu lepsze są kuwety zamykane. Są one wykonane z plastiku, albo z innego, odpornego tworzywa. Składają się z dwóch części. Jedna jest spodem, do którego nasypujemy piasku, lub żwirku dla kota, a druga jest pokrywa zamykana, w której znajduje się pionowa, ruchoma klapka, przez którą wchodzi kot. Dzięki takiemu zamknięciu z kuwety nie wydostanie się na zewnątrz nieprzyjemny zapach, albo będzie on mocno zredukowany. Kuwety są dostępne w dwóch rozmiarach dla małych i dużych kotów. Od momentu zakupu, jedyne co musimy robić, to zaopatrzyć się w żwirek i regularnie go wymieniać, a kuwetę czyścić pod bieżącą wodą. 

Zamykane kuwety sprawdzą się w małych mieszkaniach, albo jeżeli musi ona stać w innym miejscu niż łazienka. Kot szybko się przyzwyczaja do miejsca, w którym ono stoi więc nie można zmieniać jej miejsca, bo kot będzie do niego wracać i załatwić swoje potrzeby.