Zapisałam się na kursy florystyczne

Już od kilku lat pracuję w kwiaciarni jako pomoc. Bardzo lubię tę pracę, gdyż uwielbiam naturę, piękne kwiaty ale i kontakt z ludźmi. Wiele już nauczyłam się o mojej pracy od pani z którą współpracuję, jednak chciałam podnieść swoje kwalifikację, więc wybrałam się na kurs florystyczny. Znalazłam ogłoszenie w prasie, gdzie odbywają się takie kursy.

Dzięki floretom praca jest łatwiejsza

floretyOd razu, od pierwszych zajęć spodobały mi się kursy. Tworzyliśmy piękne bukiety, również ślubne. A dzisiaj uczyliśmy się robić wiązanki pogrzebowe. W tym przypadku florety są niezbędnym atrybutem. Dzięki nim można tworzyć piękne kompozycje. Oczywiście florety nie tylko wykorzystuje się podczas wykonywania wieńców pogrzebowych. Na rynku można znaleźć niezawodne florety w różnych kształtach jak i rozmiarach. Także dzięki nim można tworzyć tradycyjne bukiety czy na przykład dekoracje z kwiatów do domów czy na stołu. Takie florety są świetnym wynalazkiem i jak najbardziej pomagają w pracy kwiaciarza czy florysty. Florety to po prostu gąbka florystyczna, jednak obudowana plastikową siatką. Jest to wygodniejsze i bardziej praktyczne rozwiązanie jeśli ma się wykonać większe kompozycje z kwiatów. Dodatkowo większość floret posiada specjalną rączkę, co ułatwia przenoszenie całych kompozycji. Plastikowy stelaż zapobiega przesuwaniu się kwiatów podczas przenoszenia całej kompozycji. Jak widzicie takie florety bardzo pomagają nam w pracy.

Dzięki nim możemy tworzyć piękne kompozycje z kwiatów. Na tym kursie oczywiście uczę się jak tworzyć takie kompozycje, jak dobierać kwiaty aby bukiety i wiązanki były najpiękniejsze. Myślę, że dobrze, że zdecydowałam się na ten kurs bo dowiem się na nim jeszcze wielu ciekawych rzeczy, które przydadzą mi się podczas mojej pracy w kwiaciarni.