Zastosowanie pajączka na plecy

 

W dzisiejszych czasach coraz częściej ludzi dotykają schorzenia kręgosłupa. Często są one spowodowane przyjmowaniem niezdrowej postawy ciała, zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej. Z reguły schorzenia te objawiają się bólem i ograniczeniem ruchomości kręgosłupa, ze względu na powstałe przykurcze mięśni zginaczy tułowia.

Pajączek – skuteczne działanie na postawę ciała

pajączek na plecyDługotrwałe przyjmowanie niefizjologicznych pozycji ciała skutkuje powstawaniem chorób kręgosłupa, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Naturalna przewaga mięśni zginaczy tułowia nad mięśniem prostownikiem grzbietu sprawia, że automatycznie przyjmujemy nieco skuloną pozycję ciała. Dlatego ważne jest stosowanie profilaktyki, której najlepszym przykładem jest pajączek na plecy. Zapobiega on powstawaniu wad postawy oraz schorzeń takich jak osteofity czy dyskopatie. Wyrośla kostne, czyli osteofity powstają w wyniku długotrwałego utrzymywania niezdrowych pozycji ciała. Dyskopatia to przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego, która powstaje przy zbyt dużych kątach fizjologicznych krzywizn kręgosłupa. Oba schorzenia objawiają się dużym bólem i wymagają interwencji ortopedyczno-traumatologicznej, fizjoterapeutycznej, a często nawet neurochirurgicznej. Warto więc stosować pajączki na plecy, aby zmniejszyć ryzyko powstania zwyrodnień kręgosłupa oraz uniknąć długich kolejek do lekarzy specjalistów.

Przyjmowanie zgarbionych pozycji ciała często skutkuje powstawaniem zwyrodnień w obrębie kręgosłupa. Często odbija się to nie tylko na kośćcu, ale i na nerwach rdzeniowych lub nawet rdzeniu kręgowym. Kręgosłup jest najważniejszym elementem ludzkiego szkieletu, dlatego warto zadbać o zdrowie swojego kręgosłupa i skorzystać z dobrodziejstwa jakim jest pajączek, w celu uniknięcia zwyrodnień kręgów.