Zastosowanie rolowanych krat

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie własnego mienia, na przykład sklepowego. Oprócz alarmów i monitoring warto zaopatrzyć się dodatkowo w mechanizmy uniemożliwiające złodziejowi dostanie się do wnętrza lokalu, jakim są na przykład kraty czy rolety antywłamaniowe.

Czy kraty rolowane są skuteczne?

kraty stalowe rolowaneAby w pełni zabezpieczyć witrynę sklepu lub inne ważne miejsce przed włamaniem warto zaopatrzyć się w jeden z wielu sposobów na uniemożliwienie dostępu osobom postronnym do tych miejsc. Jednym z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia są kraty stalowe rolowane. Są to elementy zabezpieczające które po zamontowaniu można w łatwy sposób zasuwać lub zsuwać dzięki bocznym prowadnicom. Są odpowiednio wykonane, dzięki zastosowaniu tworzyw takich jak stal, która dodatkowo jest ocynkowana. Po zamknięciu kraty zabezpieczenie stanowi specjalny zamek zamontowany w jej dolnej części. Karaty tego typu mogą być rozsuwane ręcznie, lub za pomocą specjalnego pilota zdalnej obsługi. Stanowią doskonałe zabezpieczenie dla miejsc, które są najsłabszym ogniwem zabezpieczeń przed włamaniem, zwłaszcza witryn sklepowych, ale stosuje je tez coraz częściej w miejscach, gdzie gromadzi się kosztowny sprzęt komputerowy, takich jak szkoły czy urzędy. Krata może być uszkodzona przez złodzieja jedynie, gdy użyje on do jej rozmontowania specjalistycznych urządzeń, co i tak okazałoby by się na tyle czasochłonne, że większość z nich rezygnuje z włamań do miejsc zabezpieczonych przez tego rodzaju kraty.

Jak widać, istnieją różne sposoby aby zabezpieczyć się przed włamaniami do posiadanego przez nas sklepu czy innego lokalu. Warto jednak pamiętać, że aby sposób był ten skuteczny, wymagane jest jego uzupełnienie innymi środkami, takimi jak alarmy czy monitoring. Połączenie tych sposobów sprawi, że włamanie do naszego sklepu może być dla złodziej zbyt ryzykowne.