Zdjęcia ślubne – oryginalne pomysły

Kiedy bierzemy ślub, zdecydowanie ważne jest dla nas to, aby był to dzień wyjątkowy. Jest taki oczywiście sam w sobie, jednak jeśli chcielibyśmy zadbać o większa ilość atrakcji jest na to naprawdę wiele sposobów. Ważne będzie również dla nas, aby zachować jak najwięcej wspomnień. Umożliwia nam to co raz bardziej rozwijająca się fotografia ślubna.

Zdjęcia ślubne i ich rola

Zdjęcia ślubneZ całą pewnością jest wiele czynników, które zadecydują o dobrej zabawie na weselu i o pięknej ceremonii ślubnej. Najważniejszy dla wielu par młodych jednak w ostatnich czasach jest fotograf ślubny. Jednak czym kierować się przy wyborze fotografa? Zdecydowanie najpierw musimy zobaczyć kilka jego realizacji. Jeśli spodoba nam się styl, w jakim wykonuje swoje zdjęcia, z całą pewnością będzie to dla nas znak, że ten fotograf może spełnić nasze oczekiwania. Drugi na co zwrócimy uwagę to jego podejście do nas i do rozmowy z nami. Najważniejsze będzie, aby podchodził do naszego zlecenia w sposób indywidualny Musi wykazać się niesamowitą kreatywnością, aby jego pomysły na sesje nas do niego przekonały. Jeśli będzie starał się dostosować do naszych oczekiwań, z całą pewnością zdjęcia z naszego ślubu wykonane przez tego fotografa zadowolą nas w stu procentach. Fotografia ślubna, tak popularna w Warszawie dzieli się na kilka następujących etapów:

  • przygotowania,
  • ceremonia,
  • wesele,
  • plener.

Podejście do każdego z nich powinno być odmienne, ponieważ i zdjęcia wyrażają inny charakter. Oczywiście w każdym etapie fotografii potrzebne będą pomysły na to jak wykonać zdjęcia w dość oryginalny sposób, który zadowoli każdego.

Rowery miejskie jak ciekawy pomysł na sesję ślubną

Rowery miejskieModne ostatnio staje się wykorzystywanie na sesję plenerową elementów związanych z historią poznania się pary młodej. Oczywiście możemy to wykorzystać, jeśli para poznała się faktycznie w dość nietypowych okolicznościach. Jeśli historia nie nadaje się do wykorzystania, albo po prostu młodzi sobie tego nie życzą, wtedy należy szukać innych pomysłów na wykonani oryginalnej sesji ślubnej. Zdecydowanie można wziąć pod uwagę wykorzystanie rowerów miejskich. Dzisiaj nikt nie robi już zdjęć w parku czy na ruinach starego zamku. O wiele bardziej atrakcyjne będzie wykorzystanie gadżetów, w tym przypadku będą to rowery miejskie. Sesja może zostać zaplanowana na zasadzie opowiedzenia historii, jakiejś wycieczki rowerowej zakochanych. Można przy realizacji tego pomysłu posłużyć się rowerami z wypożyczalni. Można również parę młodą i rowery miejskie sfotografować również w sklepie, może to być ich pierwsza po ślubna decyzja do podjęcia, jakie rowery kupić. Wydaje się, że wykonanie sesji zdjęciowej na rowerach, zwłaszcza biorąc pod uwagę strój pary młodej, nie będzie łatwe do wykonania. Jest to jednak wykonalne, a efekt jaki dają te zdjęcia może być naprawdę spektakularny.

Wózki sklepowe – jak wykorzystać je w sesji

Wózki sklepoweKolejny dość oryginalnym pomysłem na sesje zdjęciową może być również wykorzystanie wózków sklepowych i w ogóle zorganizowanie sesji w supermarkecie. Może to być dość kontrowersyjny sposób na zdjęcia ślubne, jednak można doszukać się w tym naprawdę ciekawych aspektów. Przede wszystkim wspólne zakupy będą częścią życia codziennego pary po ślubie. Dlatego właśnie można w wyjątkowy sposób przedstawić robienie zakupów. Idealnie będzie wykorzystać tego rodzaju pomysł, jeśli para młoda poznała się właśnie w takich okolicznościach. Wtedy z całą pewnością ich sesja plenerowa będzie wyjątkowa. Również oryginalnym i raczej nie stosowanym pomysłem na zorganizowanie sesji zdjęciowej będzie zrobienie zdjęć w magazynie, oczywiście sami wybierzemy jego rodzaj, mniej więcej żeby pasował do młodych. Jeśli któryś z nich pracuje w firmie magazynowej, będzie to już w stu procentach trafiony pomysł. Ogólne wyposażenie magazynów i wszystkie akcesoria się w nich znajdujące, mogą posłużyć do zrobienia naprawdę fajnych zdjęć, innych niż wszystkie.


Więcej informacji można znaleźć na:


Podsumowując temat:

Nad wyborem fotografa ślubnego, powinniśmy spędzić zdecydowanie więcej niż pięć minut. Jest to bardzo ważne, aby zrobione przez niego zdjęcia pasowały do naszej osobowości i odzwierciedlały naszą historię. Jeśli chcemy być inni niż wszyscy jest zdecydowanie dużo sposobów na to jak zorganizować oryginalną sesję zdjęciową.