Jak zdobyć środki na zakup maszyn do szycia dla firmy?

W dzisiejszych czasach dobrego krawca można ze świecą szukać i choć w śmieciówkach ubrań nie brakuje, coraz więcej osób zdaje się rozumieć, że nie wszystko i każdemu pasuje, a co za tym idzie coraz więcej osób woli mieć ubrania szyte na miarę, które są gwarancja idealnego wyglądu. Fakt ten może być szansa na zysk dla osób posiadających krawieckie wykształcenie. Jednak chcąc naprawdę zarobić trzeba pomyśleć o założeniu profesjonalnej firmy z profesjonalnym sprzętem. Podpowiadamy co powinno znaleźć się w takiej firmie krawieckiej i jak na owe sprzęty zdobyć fundusze.

Dobry krawiec – kwalifikacje, doświadczenie i dobry sprzęt – maszyna do szycia siruba

Stebnówka marki sirubaOsób posiadających odpowiednie umiejętności w zakresie krawiectwa dziś zbyt wielu nie ma, w związku z czym to właśnie odpowiednio wykwalifikowany personel jest kluczem do sukcesu firmy krawieckie. I tu należy wskazać różnice pomiędzy krawcową i szwaczka, wprawdzie szwaczki z zakładzie są potrzebne, jeśli jednak ma on mieć klientela i odnosić sukcesu musza w nim być dobrze krawcy, którzy będą przygotowywać projekty robione na wymiar i odpowiadające potrzebą klientów, a nie wykonywać zamówienie na podstawie gotowych modełek, jak to często się zdarza. Jednak odpowiednie kwalifikacje i pracownicy to w tej branży nieco za mało jeszcze by móc myśleć o doniesieniu sukcesu. Elementy te musza zostać uzupełnione o profesjonalny sprzęt i to najlepiej znanej firmy, co jest gwarancja jakości i trwałości owego sprzętu co zatem powinno znaleźć się na stanie salonu krawieckiego? Można by tu przykładowo wymienić takie rozwiązania jak:

 • maszyna do szycia siruba,
 • siruba overlock,
 • siruba stebnówka
 • nożyczki krawieckie
 • mydło krawieckie/pisaki krawieckie
 • miary krawieckie
 • igły
 • nici

Firmę można oczywiście zmienić, to tylko propozycja, jednak powyżej wymienione rozwiązania są obowiązkowe jeśli chodzi o zakład krawiecki. Warto jednak wiedzieć, ze to nie wszystkie akcesoria jakie mogą się przydać w tej branży. Widać jednak już choćby a tym przykładzie, ze na zakup potrzebnego wyposażenia będzie trzeba przeznaczyć całkiem sporą sumę, co zwłaszcza dla osób dopiero rozpoczynających swoja działalność może stanowić nie lada problem. Oto kilka rozwiązań, które mogą okazać się pomoce w uzyskaniu odpowiedniej sumy.

Dobre rozwiązanie dla nowej firmy – kredyty dla firm bez bik

Środki z kredytu dla firm bez bikW przypadku nowo powstających działalności dobrym rozwiązaniem mogą się okazać tak zwane kredyty dla firm bez bik. Cechą szczególna tego rodzaju pożyczek jest fakt, że w ich przypadku nie sprawdza się historii kredytowej czy to firmy czy jej właściciela, co w sposób zdecydowany w przypadku nowych działalności ułatwia uzyskanie pozytywnego rozpatrzenia wniosku kredytowego. Ponadto jako, ze historia kredytywa nie jest weryfikowana, czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku jak i ilość formalności jakie trzeba dopełnić składając go jest zdecydowanie mniejsza, co sprawia, ze jest to dość wygodne rozwiązanie, jednak jak w przypadku każdego kredyty tak i w tym wypadku, za nim podpiszemy umowę, należy dobrze zapoznać się z ofertami różnych placówek jak i dokładnie sprawdzić warunki umowy.

 

Pożyczki dla firm – opcja dla nowych i działających firm

Pieniądze z pożyczki dla firmPożyczki dla firm to rozwiązanie pozwalające na zdobycie mniejszej ilości funduszy, jednak sprawdza się ono równie dobrze w przypadku nowych zakładów krawieckich jak i tych już działających. Wiele banków oferuje pożyczki dla nowych firm na korzystnych warunkach, uwzględniających długi okres spłaty jak i czasową karencje. Dodatkowo zaleta pożyczek jest zwykle to, ze na decyzje o jej przyznaniu często czeka się bardzo krótko, czasami nawet jest to i kwestia kwadransa. Dodatkowo pożyczki zwykle udzielane są na dowolny cel, czy to na wynagrodzenie pracownicze, czy tez na zakup nowego sprzętu lub modernizacje zakładu. Właśnie to sprawia, że zarówno nowy przedsiębiorca jak i długo działający w tej branży mogą z powodzeniem korzystać z tego rozwiązania.

 


Informacje związane z tematem dostępne są również na:

 • Siruba.pl – strona internetowa przedsiębiorstwa sprzedającego maszyny siruba
 • Janvest – witryna internetowa firmy oferującej pożyczki dla firm
 • Money.pl – internetowy portal finansowy prezentujący analizy i aktualności

Akapit podsumowania

Pozyskanie środków na założenie czy też rozwinięcie zakłady krawieckiego, jeśli wykażemy nieco inicjatywy i poświecimy na to trochę swojego czasu może nie być wcale takie trudne, ponieważ oferty dzisiejszych banków jak i firm oferujących pożyczki pieniężne nie są wcale takie złe. Trzeba jedynie wszystko dokładnie sprawdzić.