Zespół czy DJ na wesele?

Muzyka to jedna z głównych kwestii decydujących o udanym weselu. Jeśli chcesz by Twoi bliscy bawili się do białego rana, musisz chociaż trochę trafić w ich gusta. Może się to okazać trudnym zadaniem, kiedy wyprawiamy wielopokoleniowe wesele dla całej rodziny. A co z budżetem? Podpowiadamy jak dokonać wyboru i przetańczyć z gośćmi całą noc.

Zespół na wesele – wady i zalety

Zespół muzyczny na weseluZespołów grających na weselach jest mnóstwo – jeden drugiemu nierówny. Mimo znacznych różnic w repertuarze czy posiadanych instrumentach można wyróżnić kilka zalet wszystkich kapel. Przede wszystkim wprowadzają niepowtarzalny – typowy dla wesel – nieco biesiadny klimat. Wielu gości uważa, że tylko przy muzyce wykonywanej na żywo są w stanie dobrze się bawić. Innym atutem zespołów jest to, że mogą śpiewać i grać w dowodnym miejscu – np. podczas błogosławieństwa, wyjścia Panny Młodej z domu, czy wchodzeniu do kościoła. Niekwestionowaną wadą kapel jest ich wąski repertuar. Każdy prestiżowy zespół na wesele, wykonujący więcej utworów żąda za usługę znacznie więcej niż przeciętnie. To kolejny minus, ponieważ zamówienie muzyki wykonywanej na żywo i tak jest droższą opcją niż wybór DJ-a. Ma na to wpływ przede wszystkim liczba członków i instrumentów (im więcej tym drożej), repertuar i lokalizacja. Ceny rozpoczynają się od 1500 złotych, a kończą nawet na 10000 złotych. U niektórych z cieszących się uznaniem muzyków trzeba zarezerwować termin przynajmniej 2 lata przed weselem. Im dłużej zwlekamy, tym bardziej pewne, że nie znajdziemy ciekawej kapeli. Krótko mówiąc zespół na wesele to opcja dla zdecydowanych i nieograniczonych w znacznym stopniu budżecie.

Dj na wesele alternatywą dla zespołów

Dj na weseleTo opcja dla wszystkich par idących z duchem czasu. Jest popularna na weselach, gdzie bawią się młodsi, nieprzepadający za biesiadną muzyką goście. Dj w przeciwieństwie do zespołu może mieć bardzo rozbudowany repertuar, ponieważ włącza muzykę bezpośrednio z płyt lub komputera. Bez problemu można zamówić u niego ulubioną piosenkę. Jest znacznie tańszy od grupy muzyków – jego obecność to ok. 50-150 złotych za godzinę. Weselom często towarzyszą rozmaite gry i zabawy, rozpoczynające się około północy, gdy goście są już nieco rozluźnieni alkoholem. Prowadzi je zespół muzyczny lub wodzirej. Decydując się na dj-a musimy liczyć się z tym, że nie każdy zajmie się także tą kwestię. Wtedy warto pomyśleć o dodatkowej osobie, która zabawi gości. Ostatni minus to brak możliwości odtworzenia muzyki podczas błogosławieństwa czy wyjścia Panny Młodej z domu. Dj na wesele to zdecydowanie opcja dla par nie związanych z tradycją, stawiających na nowoczesność i dobrą imprezę.

Czy fotobudka do dobry pomysł na wesele?

fotobudkaPieniądze zaoszczędzone na zespole muzycznym można przeznaczyć na wypożyczenie fotobudki. To dosyć nowy trend na weselach, jednak cieszący się dużym zainteresowaniem -zwłaszcza w Warszawie. Umożliwia gościom wykonywanie zdjęć solo,grupowych i w parach. Zazwyczaj wykorzystuje się w niej rozmaite gadżety, które mają rozbawić gości i być pamiątką po dobrej zabawie, np.:

  • peruki,
  • maski,
  • kolorowe okulary,
  • trąbki,
  • balony,

Fotobudka na weselu to dla większości gości absolutna nowość, toteż chętnie w niej pozują. To doskonałą alternatywa dla osób, które peszą się przed obiektywem i nie lubią pozować, w kameralnych warunkach fotobudki na pewno się ośmielą. Zdjęcia z niej otrzymujemy od razu, co jest dużym plusem, ponieważ czas oczekiwania na albumy i fotoreportaże w studiach fotograficznych wynosi nawet rok! Chcąc wynająć na wesele taką atrakcję należy liczyć się z wydatkiem rzędu 1000 złotych za 2 godziny. Pamiętajcie jednak, że tylko profesjonalista wykona dla Was dobre zdjęcia plenerowe, z kościoła i obejmujące wszystkich gości.


Więcej przydatnych informacji można znaleźć na:


Podsumowanie tematu:

Decydując się zarówno na Dj-a jak i zespół muzyczny skupcie się na komunikacji. Dokładnie przedstawcie swoją wizję i uzgodnijcie wszystkie szczegóły przed podjęciem decyzji, a będziecie zadowoleni.