Znane niemieckie płyny do prania

Skuteczne dopieranie plam jest bardzo ważne dla każdej matki, czy gospodyni domowej. Często się zdarza, że nie możemy doprać białych rzeczy, bo po czasie szarzeją i widoczne są na nich miejsca trudnych zabrudzeń. Plamy z kawy, herbaty, błota, czy buraków, należą do najcięższych i nie każdy środek sobie z nimi poradzi.

W jakim płynie do prania czyścić rzeczy?

niemiecki płyn do praniaLekko zabrudzone rzeczy, lub tylko przepocone, możemy prać z minimalną ilością detergentu, głównie po to, żeby je odświeżyć. Czasem nawet wystarczy ręczne pranie i krótkie namaczanie w wodzie z płynem do płukania, aby odzież się nie elektryzowała. Jeżeli plamy są uporczywe, to zazwyczaj najpierw je namaczamy, a potem pierzemy z dużą ilością proszku, a czasem nawet dodajemy specjalne odplamiacze, które nie należą do tanich środków. Coraz więcej klientów, mając wybór, kupuje niemiecki płyn do prania, bo jest bardziej wydajny i ekonomiczny. Płyny są lepsze od proszków, bo błyskawicznie się rozpuszczają w wodzie i nie pozostawiają śladów na ubraniach. Gęsta konsystencja, intensywny zapach i większa pojemność powoduje, że do każdorazowego prania dodajemy mniej produktu, a rzeczy zawsze są czyste i pachnące. Polskie płyny są bardzo rzadkie i nie zawsze sobie radzą z ciężkimi plamami, dlatego niemieckie są lepsze. Ich skład jest zbliżony do tego, jaki posiadają detergenty używane przez pralnie, dlatego aż dziewięćdziesiąt dziewięć procent trudnych plam znika już po pierwszym praniu, bez konieczności wcześniejszego namaczania.

Niemieckie detergenty kupimy w większości drogerii, lub sklepach sprowadzających chemię z Niemiec. Jednak największy ich wybór znajdziemy w internecie i też tam kupimy je w najniższej cenie. Stosując taki płyn, możemy zaoszczędzić w ciągu roku nawet trzysta złotych na samym praniu rzeczy białych i kolorowych.