Zwrot niemieckiego podatku

 

W ostatnie wakacje podjęłam dość spontaniczną decyzję. Postanowiłam spróbować pracy za granicą. Jako cel mojego wyjazdu wybrałam sobie Niemcy. Dlaczego? Pierwszym oczywistym i czysto praktycznym powodem była bliskość Niemiec. Kiedy będę miała taką potrzebę, bardzo szybko, w zaledwie kilka godzin będę mogła być w Polsce i odwiedzić moją rodzinę oraz przyjaciół.

Uzyskanie dużego zwrotu podatku z Niemiec

duży zwrot podatku - niemcyDrugim powodem była moja bardzo dobra znajomość języka niemieckiego. Rok temu ukończyłam filologię germańską. Na studiach znakomicie nauczyłam się władać tym językiem. Ponadto, jak to na filologii miałam możliwość poznać dokładnie historię Niemiec oraz kulturę. Dzięki temu, wyjeżdżając do naszego zachodniego sąsiada nie czułam się obco. Byłam doskonale przygotowana. Jaka była moja pierwsza, dorywcza praca w Niemczech? Przyjęto mnie do pracy w charakterze pomocy biurowej w firmie zajmującej się księgowością. Tam też dowiedziałam się jak jest duży zwrot podatku – Niemcy to kraj, gdzie jest on jednym z największych w całej Europie. Będąc szczerą, bardzo ucieszyłam się z tej wiadomości, ponieważ sama jako pracownik w Niemczech, będę mogła starać się o wysoki zwrot podatku. Nie ma tu znaczenia, że będę tu pracować jedynie kilka miesięcy, a więc będzie to praca w krótkim okresie. Zwrot mi się należy. Czego jeszcze nauczyłam się w pracy w niemieckiej księgowości? Bardzo wielu rzeczy. Nawet nie spodziewałam się, że praca z liczbami, fakturami i podatkami może być tak ciekawa.

Dzięki mojej perfekcyjnej znajomości języka niemieckiego nie musiałam się martwić, że coś źle zrozumiem lub przekręcę. Na szczęście razem ze mną pracowali naprawdę mili ludzi, którzy w razie moich pomyłek chętnie by mi pomogli. Podjęcie pracy w Niemczech to był dobry pomysł.